Jak se zbavit kuny, která se zabydlí pod kapotou auta?

Publikováno: 18.11.2018 07:00
Zbavit se kuny, která se vám nastěhovala pod kapotu, muže být oříšek. Náš dopravní specialista Marek 007 s tím má zkušenosti a poradí několik fíglů, které fungují.

Když se vám u motoru zabydlí nechtěný nocležník, poznáte to buď jako já, podle vykousané izolace, nebo nebudete mít tolik štěstí a máte překousané kabely od elektroinstalace nebo hadici brzdového systému. V tom případě vás přivítají po otočení klíčkem v zapalování rozsvícené kontrolky a taky nepojízdné auto.

Oprava po takovém řadění kuny muže přijít pěkně draho a podle Milana Káni, odborníka na pojištění, je lepší se na to připravit už dopředu: „Některé pojišťovny nabízí i připojištění stojícího vozidla. To znamená, když hlodavci překoušou kabely nebo brzdové hadičky “

Nejlepší bude, když se kuny vašemu autu obloukem vyhnou. Když se rozhodnete nainstalovat ultrazvukovou plašičku, počítejte s tím, že vydává nepříjemný zvuk, na který si člověk nikdy nezvykne, ale kuna po čase ano. Další možností je elektrický ohradník na drůbež. Stačí napojit elektřinu do motoru pomocí elektrod na více místech a drzý parazit dostane ránu při jakémkoliv přiblížení. V tomto případě pozor na zkraty, z následného požáru auta radost určitě mít nebudete.

Nejlíp funguje, když máte auto na zahradě a kolem pobíhá pes nebo kočka. Pokud nemáte tuhle možnost, zkuste sáhnout po zvláštní ochraně jednotlivých částí motorové kabeláže, která nejde překousat. Nejsnadnější a velmi účinné je udělat z prostoru pod kapotou pro kunu páchnoucí místo.

„Dobrý den máte sprej do motoru na odpuzování kun?" „Ano, máme ale raději dejte lidské vlasy do látkového pytlíku. To kunám páchne a je to lepší než sprej.“

Nejlépe zafunguje kombinace několika ochranných prvku najednou. S tím už mazaná kuna nebude počítat. Vy ale počítejte s novým autem, o které budeme hrát v HTI posledního listopadu a milionovými pátky v prosinci. Naskočte do hry přes www.impuls.cz.

Pěknou neděli a šťastnou cestu přeje Marek 007

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

25.11.2018

Nezapomeňte připravit své auto na zimu!

Připravit auto na zimu tak, abyste nezůstali někde viset, není nic složitého. Stačí nezapomenout na několik základních pravidel, která má v malíčku náš dopravní expert Marek 007.
11.11.2018

Přijít o řidičský průkaz není těžká věc

Vybodovat se, tedy nasbírat 12 trestných bodů a přijít o papíry, na tom není nic složitého. Parkrát vás hlídka zastaví, když nemáte zapnutý pás, jednou telefonováni za volantem, k tomu třeba rychlejší jízda, když pospícháte a je vymalováno. Pokud jste věčně za volantem a řízení je váš denní chleba, měli byste si hlídat počet trestných bodů jako oko v hlavě. Stav svého šoférského konta zjistíte snadno, stačí se stavit na poště, ať víte, na čem jste. K výpisu hodnocení řidiče potřebujete občanský průkaz a stokorunu. Marek 007 má dva trestné body, což ani nevěděl.
04.11.2018

Je čas na poslední jízdu a zazimování motorky

Zazimování motorky, to není jenom pečlivá práce v dílně nebo garáži, ale taky poslední jízda. A na tu vyrážíme s Markem 007.
28.10.2018

Pozor na povinnou zimní výbavu v evropských zemích. Pravidla jsou odlišná.

Řidiči, v rámci oslav stého výročí vzniku republiky čekejte v hlavním městě drobná dopravní omezení. Pozor si dejte také při zimním cestováním po Evropě. Rozdílná pravidla týkající se zimní výbavy by vás mohla překvapit. Marek 007 připomene, co si ve které zemi pohlídat.
21.10.2018

V roce 2020 začne platit úprava bodového systému!

Pozor milí řidiči. V roce 2020 začne platit úprava bodového systému. V důsledku to znamená, že v případě přestupku sáhnete hlouběji do kapsy.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.