Jak můžou tvořivé děti přivést rodiče k šílenství

Publikováno: 18.11.2018 09:00
Každá generace v mládí na něčem ujíždí. Za nás frčela céčka, před pár lety to byly gumičky, ze kterých všichni pletli náramky, a teď je to podle Moniky Vrchotové sliz!

To je divná hmota, kterou děti různě natahují nebo hnětou – smysl mi stále uniká. Jediné, co mě napadlo, že to třeba může mít nějaké antistresující účinky, ale teda Bětka rozhodně klidnější není. Nehledě na to, kolik to stojí peněz. Na internetu je bambilión návodů, jak si takový sliz vyrobit. Takže jednou Bety přišla s tím, že potřebuje velké balení lepidla pojmenovaného po hrdinovi z řeckých bájí, které stojí asi tři stovky, roztok na kontaktní čočky v podobné hodnotě, prací prášek a ještě pár dalších věcí – a nakonec z toho stejně žádný sliz nevznikl. Podobně jako když se ho rozhodli dělat s bratrancem u nás doma – to zase potřebovali jedlou sodu, bramborový škrob a prášek do pečiva. Když jsem asi po půl hodině přišla do kuchyně, zhrozila jsem se – na polovině pracovní desky byly žluté třpytící se fleky – podobně zbarvený byl i hrnec. Vařili totiž náplně z fixek, aby sliz byl barevný. Navíc na mě vybafli, kde mám další škrob, že se jim to natřikrát nepovedlo, ale teď už vědí jak na to. Když jsem jim řekla, že měli přece celou krabici a další už fakt nemám, tak mi otráveně oznámili, že kvůli mně teď nebudou mít žádný sliz. Ale že já jsem přišla o zásoby na pečení a vaření, to už jim bylo jedno.

Kuchyňskou linku jsem naštěstí vyčistila, ovšem tento týden jsem běsnila, když jsem umývala náš krásný bílý stůl, na kterém si večer předtím Bety hnětla jeden ze svých mnoha slizů, který si koupila od spolužačky. Sliz byl barvy modré, a tato barva se vpila do stolu, ze kterého už ale nejde umýt. Když jsem to jakžtakž rozdýchala, vešla jsem k Bětce do pokoje a v mžiku jsem měla tlak 500 a Bety měla fakt štěstí, že nebyla doma. Některé z těch nepovedených slizů jí totiž nakapaly na podlahu, ona se to snažila vydrhnout nejrůznějšími čisticími prostředky a po celém pokojíčku jsou teď na té plovoucí podlaze bílé vydřené fleky. Ano, dá se namítnout, že na stůl se dá ubrus a na podlahu koberec, ale ten stůl máme teprve dva roky, byt postavili před třemi roky, takže zcela jistě chápete mé rozhořčení, nekompromisní zákaz výroby a kupování jakýchkoli dalších slizů a vyhození všech stávajících.

Hezké chvíle s tvořivými dětmi vám přeje Monika Vrchotová.

25.11.2018

Pořízení pejska si pořádně promyslete

Blíží se Vánoce a někdo z vás si možná pohrává s myšlenkou na štěňátko. Pracovníci útulků každý rok apelují, aby si to případní zájemci opravdu pořádně rozmysleli. A za pravdu jim dává i Monika Vrchotová.
11.11.2018

Nevšedním zážitkům se nevyhnete ani v Berlíně

Monika Vrchotová si udělala výlet do Berlína. A protože všichni známe její cestovatelské anabáze, první dotaz po návratu byl: „Tak co se zase stalo?“
04.11.2018

Jak může skončit jízda ženy s navigací

Bez navigace už dnes řídí málokdo. V autě si ji při delších cestách zapíná také Monika Vrchotová, která ale po svých zkušenostech s sebou stále raději vozí i papírovou mapu.
28.10.2018

Pes se může postarat o nečekanou zábavu

Česko je národ pejskařů. Čtyřnohého přítele má doma každá druhá rodina – výjimkou není ani kolegyně Monika Vrchotová, které v posledních dnech její Fína připravila horké chvilky.
21.10.2018

Revizoři jsou neoblomní

Černých pasažérů v městské hromadné dopravě jsou po celé zemi tisíce. Kolegyně Monika Vrchotová se přiznala, že se mezi ně jednou také zařadila.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.