Jak může skončit jízda ženy s navigací

Publikováno: 04.11.2018 17:00
Bez navigace už dnes řídí málokdo. V autě si ji při delších cestách zapíná také Monika Vrchotová, která ale po svých zkušenostech s sebou stále raději vozí i papírovou mapu.

Musím se přiznat, že nejsem zrovna technický typ, takže jsem se navigaci dlouho bránila, a vždy si raději kritické úseky vytiskla z internetu a v průběhu cesty jsem se podívala do papírů.

Když jsme ale před dvěma lety jeli s kamarády do Itálie na lyže, řekla jsem si, že by těch papírů bylo hodně a nainstalovala si navigaci. Trvalo mi asi 2 týdny, než jsem tak nějak pochopila, jak to vlastně funguje. A jak se ukázalo, nějaké mezery jsem měla. Když jsme totiž dojeli do Švýcarska, navigace nás najednou začala otáčet zpátky. A samozřejmě autoatlas zůstal v kuchyni na stole. Takže jsme byly s kamarádkou chvíli bezradné, naštěstí kamarádi, kteří jeli před námi, nám po telefonu vysvětlili cestu a nakonec jsme zdárně dojely k hotelu. A tam jsem zjistila, v čem bylo jádro pudla – zapomněla jsem stáhnout do navigace mapu Švýcarska.

A nebylo to jedinkrát, co mě navigace vypekla. Jednou jsme se takhle vraceli v zimě z Drážďan, kamarád špatně odbočil a najednou jsme byli někde v lesích. A tady jsem právě čekala, že nás navigace při první možnosti vrátí zpět, ale ona nás táhla dál. Jenže byl večer, mlha, že nebylo vidět na 5 metrů, takže kamarád a jeho manželka na sedadle spolujezdce museli stáhnout okýnka a s očima na šťopkách každý ze své strany sledovali, jestli už náhodou nemíříme do příkopu. Až po třičtvrtě hodině, kdy jsme byli všichni zmrzlí na kost, paní z krabičky zahlásila, že můžeme odbočit na dálnici.

I v tomto případě se ukázalo, že za to mohla Móňa, protože jsem v navigaci měla zaškrtnuté i malé lokální silnice, cesty a stezky, což jsem ale jaksi vůbec netušila.

Ať vždy zdárně dorazíte do cíle, s navigací nebo bez, to vám přeje Monika Vrchotová.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

25.11.2018

Pořízení pejska si pořádně promyslete

Blíží se Vánoce a někdo z vás si možná pohrává s myšlenkou na štěňátko. Pracovníci útulků každý rok apelují, aby si to případní zájemci opravdu pořádně rozmysleli. A za pravdu jim dává i Monika Vrchotová.
18.11.2018

Jak můžou tvořivé děti přivést rodiče k šílenství

Každá generace v mládí na něčem ujíždí. Za nás frčela céčka, před pár lety to byly gumičky, ze kterých všichni pletli náramky, a teď je to podle Moniky Vrchotové sliz!
11.11.2018

Nevšedním zážitkům se nevyhnete ani v Berlíně

Monika Vrchotová si udělala výlet do Berlína. A protože všichni známe její cestovatelské anabáze, první dotaz po návratu byl: „Tak co se zase stalo?“
28.10.2018

Pes se může postarat o nečekanou zábavu

Česko je národ pejskařů. Čtyřnohého přítele má doma každá druhá rodina – výjimkou není ani kolegyně Monika Vrchotová, které v posledních dnech její Fína připravila horké chvilky.
21.10.2018

Revizoři jsou neoblomní

Černých pasažérů v městské hromadné dopravě jsou po celé zemi tisíce. Kolegyně Monika Vrchotová se přiznala, že se mezi ně jednou také zařadila.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.