V roce 2020 začne platit úprava bodového systému!

Publikováno: 21.10.2018 07:00
Pozor milí řidiči. V roce 2020 začne platit úprava bodového systému. V důsledku to znamená, že v případě přestupku sáhnete hlouběji do kapsy.

Podle chystané novely silničního zákona podraží bloková pokuta až na 2500 na místě a pokud to necháte postoupit ke správnímu řízení, tak se můžete místo 1500, jak tomu bylo do teď, vyšplhat až na 10 000 korun.

Už teď je jisté, že změny se budou týkat sazeb bodů. To mi za ministerstvo dopravy potvrdil Tomáš Neřold: „Řidiči mohou očekávat, že bude méně sazeb bodu. Dnes máme 2,3,4,7. Nově budou sazby jenom dvě.“

A jak to bude s telefonováním za volantem? „Držení telefonu se zpřísní, ze dvou bodů na čtyři. Některé lehčí přestupky vypadnou úplně.“

Vyrazil jsem proto do terénu zjistit, za co nejčastěji dostávají naši agenti pokuty.

Řidiči: „Bylo to levné za stovku, za propadlou technickou." „Já, dostávám pokuty za pásy.“

Na tom největším a nejvíc nebezpečném průšvihu našich silnic se agenti do jednoho shodli: „Nebezpečné předjíždění v nepřehledných úsecích." „Předjíždění a rychlost." „Předjíždění přes plnou čáru.“

Nedovolené předjíždění je jeden z nejhrubších dopravních přestupků i podle dopravních předpisů. Aktuálně za něj hrozí 7 trestných bodů, ve správním řízení až 10 000 Kč pokuty a až rok zákaz řízení. Tak zbytečně neriskujte, ať vždy dojedete!

Šťastnou cestu a pěknou neděli přeje Marek 007

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

18.11.2018

Jak se zbavit kuny, která se zabydlí pod kapotou auta?

Zbavit se kuny, která se vám nastěhovala pod kapotu, muže být oříšek. Náš dopravní specialista Marek 007 s tím má zkušenosti a poradí několik fíglů, které fungují.
11.11.2018

Přijít o řidičský průkaz není těžká věc

Vybodovat se, tedy nasbírat 12 trestných bodů a přijít o papíry, na tom není nic složitého. Parkrát vás hlídka zastaví, když nemáte zapnutý pás, jednou telefonováni za volantem, k tomu třeba rychlejší jízda, když pospícháte a je vymalováno. Pokud jste věčně za volantem a řízení je váš denní chleba, měli byste si hlídat počet trestných bodů jako oko v hlavě. Stav svého šoférského konta zjistíte snadno, stačí se stavit na poště, ať víte, na čem jste. K výpisu hodnocení řidiče potřebujete občanský průkaz a stokorunu. Marek 007 má dva trestné body, což ani nevěděl.
04.11.2018

Je čas na poslední jízdu a zazimování motorky

Zazimování motorky, to není jenom pečlivá práce v dílně nebo garáži, ale taky poslední jízda. A na tu vyrážíme s Markem 007.
28.10.2018

Pozor na povinnou zimní výbavu v evropských zemích. Pravidla jsou odlišná.

Řidiči, v rámci oslav stého výročí vzniku republiky čekejte v hlavním městě drobná dopravní omezení. Pozor si dejte také při zimním cestováním po Evropě. Rozdílná pravidla týkající se zimní výbavy by vás mohla překvapit. Marek 007 připomene, co si ve které zemi pohlídat.
14.10.2018

Blíží se čas přezouvání na zimní pneumatiky

Blíží se čas přezouvání na zimní pneumatiky. Marek 007 si připomene, kdy už je potřeba koupit nové gumy a kdy už máte podle zákona mít přezuto.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.