V roce 2020 začne platit úprava bodového systému!

Publikováno: 21.10.2018 07:00
Pozor milí řidiči. V roce 2020 začne platit úprava bodového systému. V důsledku to znamená, že v případě přestupku sáhnete hlouběji do kapsy.

Podle chystané novely silničního zákona podraží bloková pokuta až na 2500 na místě a pokud to necháte postoupit ke správnímu řízení, tak se můžete místo 1500, jak tomu bylo do teď, vyšplhat až na 10 000 korun.

Už teď je jisté, že změny se budou týkat sazeb bodů. To mi za ministerstvo dopravy potvrdil Tomáš Neřold: „Řidiči mohou očekávat, že bude méně sazeb bodu. Dnes máme 2,3,4,7. Nově budou sazby jenom dvě.“

A jak to bude s telefonováním za volantem? „Držení telefonu se zpřísní, ze dvou bodů na čtyři. Některé lehčí přestupky vypadnou úplně.“

Vyrazil jsem proto do terénu zjistit, za co nejčastěji dostávají naši agenti pokuty.

Řidiči: „Bylo to levné za stovku, za propadlou technickou." „Já, dostávám pokuty za pásy.“

Na tom největším a nejvíc nebezpečném průšvihu našich silnic se agenti do jednoho shodli: „Nebezpečné předjíždění v nepřehledných úsecích." „Předjíždění a rychlost." „Předjíždění přes plnou čáru.“

Nedovolené předjíždění je jeden z nejhrubších dopravních přestupků i podle dopravních předpisů. Aktuálně za něj hrozí 7 trestných bodů, ve správním řízení až 10 000 Kč pokuty a až rok zákaz řízení. Tak zbytečně neriskujte, ať vždy dojedete!

Šťastnou cestu a pěknou neděli přeje Marek 007

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

28.10.2018

Pozor na povinnou zimní výbavu v evropských zemích. Pravidla jsou odlišná.

Řidiči, v rámci oslav stého výročí vzniku republiky čekejte v hlavním městě drobná dopravní omezení. Pozor si dejte také při zimním cestováním po Evropě. Rozdílná pravidla týkající se zimní výbavy by vás mohla překvapit. Marek 007 připomene, co si ve které zemi pohlídat.
14.10.2018

Blíží se čas přezouvání na zimní pneumatiky

Blíží se čas přezouvání na zimní pneumatiky. Marek 007 si připomene, kdy už je potřeba koupit nové gumy a kdy už máte podle zákona mít přezuto.
07.10.2018

Stav tachometru u ojetin ze zahraničí zkontrolujte dříve, než auto koupíte!

Prověřit si ojetinu ze zahraničí předtím, než ji koupíte, se nikdy nevyplatilo víc než teď. Marek oo7 prověřoval, co se stane, když vám při technické kontrole odhalí stočený tachometr.
30.09.2018

Mění se pravidla pro vytváření záchranné uličky!

Marek 007 si tentokrát posvítil na záchranou uličku pro sanitky, hasiče a policii. Vyplatí se vědět, jak správně uhnout.
23.09.2018

Olgu Lounovou nejvíc vytáčí, když někdo brzdí provoz

Náš odborník na dopravu Marek 007 tahal rozumy z rallye závodnice Olgy Lounové. Ta ho za odměnu nebo spíš za trest pořádně provezla.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.