V karavanu se mi spí krásně, i když v noci mrznu

Publikováno: 22.10.2018 08:50
Jak pokračuje cesta Jirky Kolbaby napříč Islandem? A jak se mu spí a žije v karavanu, kterým svojí cestu zdolává?

Považte, Impulsovi, devět týdnů je islandským domovem Jirky Kolbaby obytné auto. Jirka Kolbaba se právě hlásí do vysílání. Jaká máš rána? Jak se ti v autě spí?

Spí se tady pohodlně, ta postel je veliká, nicméně šetřím plynem, trošku tady mám takový jeden technický problém, protože v této zemi se nedá doplnit LPG úplně standardně tak, jak v jiných zemích světa, takže docela mrznu. Ale já to mám rád, já mám zimu nesmírně rád, proto mám rád chladné lokality, takže mi to nevadí, když se ráno budím v chladu. Takže se probudím, trošku se zahřeji, udělám tu standardní hygienu jako vždycky, někdy i něco posnídám, ale hlavně vyrážím rychle za světlem a užívám si těch dobrých světelných podmínek, pokud jsou, protože na Islandu nejsou vždycky a pak celý den absolvuji tak, že jezdím a hledám motivy pro focení. Vzal jsem si s sebou hodně knížek, že budu číst, ale nemám na to téměř vůbec čas.

Takže už víme, že postýlka je měkká, ale jak se v takovém autě jezdí, Jirko?

Přibývá tady asfaltových cest a já je využívám a současně jezdím i po těch neasfaltovaných, takže po těch šotolinových, kde je třeba taková roleta, a protože to auto je postavené tak trochu do offroad režimu, tak si s tím zatím vede velice dobře, zatím si to pochvaluji a kéž bych do konce této cesty nikde nezůstal.

Já se tě na to prostě musím zeptat. Zapnul sis alespoň ten presovar nebo vařič, co tam máš?

To je otázka pro mě! Nikdy jsem na cestách nic nevařil, nevím proč a tady jsem ještě ten vařič vůbec, ale vůbec nepoužil. Nic jsem si neuvařil. Ani čaj, mám s sebou čaj, mám s sebou různá jídla na uvaření, koupil jsem si je, jsou tady uložena, ale nikdy na to nenacházím čas ani motivaci. Vždycky sním něco studeného nebo se najím venku. Jím s těmi místními lidmi, dám si jejich polévku, oni mají fantastické polévky, třeba z ovčího masa, pro našince to někdy zí ne úplně přijatelně, ale tady je to velká a vyhlášená pochoutka. Teď, před chvílí, jsem jedl skvělou rybu.

28.01.2019

Indonésie je pohádkový soubor ostrovů

Jirka Kolbaba nás dnes pozval na místo, které je podle něj splněným cestovatelským snem, a to do Indonésie.
25.01.2019

Nejzajímavější místa Big Islandu

I dnes nás Jirka Kolbaba pozval na Havajské ostrovy, tentokrát na ostrov Big Island...
24.01.2019

Sydney je nejkrásnějším městem světa

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili do Austrálie, kde najdeme nejen mnoho úžasných přírodních skvostů, ale také nejkrásnější město světa.
23.01.2019

Pearl Harbor je smutné místo

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na Havaj, tentokrát jsme zavzpomínali na útok na Pearl Harbor.
22.01.2019

Symboly Jihoafrické republiky

Jirka Kolbaba nám dnes představil státní symboly Jihoafrické republiky.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.