V kaňonu Ásbyrgi zažijeme neuvěřitelné pocity, dojmy a nálady

Publikováno: 11.10.2018 08:25
Jirka Kolbaba nám dnes představil další úžasné místo na Islandu, a to kaňon Ásbyrgi, který je výjimečný tím, že zde rostou stromy.

Dobré ráno přejeme opět na Island, kde jsme už nějaký ten pátek. Jiří Kolbaba na dnešek sliboval mimořádný kaňon. Kde to jsme?

Jestliže jsme si minule povídali o Dettifossu, o tom nádherném vodopádu, který se pyšní tím, že má být největší v Evropě, tak když půjdeme třicet kilometrů od něj do takového zvláštního kaňonu, který se jmenuje Ásbyrgi, tak prý zažijeme neuvěřitelné pocity, dojmy a nálady. Půjdeme břízami, budeme vidět zajímavé skalnaté útvary, jsou tam úžasné výhledy. Je to něco úžasného, je to zvláštní kaňon, který je plný vegetace, stromů, což je tedy nesmírně vzácné, stromy na Islandu. Je to zvláštní místo, které, když někdo jede na sever, tak by rozhodně neměl vynechat.

Kaňon plný vegetace, stromů. Není také plný lidí? Kolik jich tam bylo?

Těch turistů tam bylo skutečně málo. Já jsem tady byl několikrát v životě, v letní sezóně je těch turistů hodně, teď jsem tam byl v té podzimní části roku a musím říci, že jsem potkal pět, šest lidí maximálně. Všichni byli z dalekého světa, chvilku jsem hovořil se dvěma Američany. Nenašel jsem vůbec otevřený místní kemp, nikoho z těch místních rangerů. Je to asi hodně dáno sezóně.

Co se ti tam vůbec nejvíc líbí?

Právě ty stromy a teď na podzim nesmírně barevné, takže když se někdo podívá na můj facebook, tak uvidí, jak jsou stromy barevné, jak je ta přízemní vegetace barevná, ty vřesy, mechy a lišejníky. No a stromy na Islandu, to je přece vzácnost. Tady se traduje takový vtip, že když zabloudíme v lese, protože ty stromy jsou velice nízké, tak se máme postavit a najdeme snadno cestu ven.

15.10.2018

Islandský kůň se živí rybami!

Jirka Kolbaba nám dnes představil další symbol Islandu, a to původní plemeno koně, který má jednu velkou zvláštnost.
12.10.2018

Město Akureyri leží v nejdelším islandském fjordu

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vrátili z islandské přírody do civilizace, navštívili jsme druhé největší město Islandu - Akureyri.
10.10.2018

Vodopád Dettifossy na Islandu je úchvatný

Další zastávkou na naší cestě po Islandu je vodopád Dettifossy. Ten je nejen úchvatný, ale také největší a nejmohutnější v Evropě.
09.10.2018

Město Húsavík je ráj velryb

Jirka Kolbaba na své cestě po Islandu dorazil do městečka Húsavík, které je doslova rájem pro milovníky velryb.
08.10.2018

Ve městě Reykjavík se setkávají turisté z celého světa

Jirka Kolbaba pokračuje na své cestě karavanem po Islandu. A nás dnes zajímalo, jestli už stihl navštívit hlavní město Reykjavík.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.