Pozor na povinnou zimní výbavu v evropských zemích. Pravidla jsou odlišná.

Publikováno: 28.10.2018 07:00
Řidiči, v rámci oslav stého výročí vzniku republiky čekejte v hlavním městě drobná dopravní omezení. Pozor si dejte také při zimním cestováním po Evropě. Rozdílná pravidla týkající se zimní výbavy by vás mohla překvapit. Marek 007 připomene, co si ve které zemi pohlídat.

Když vyrazíte třeba do Rakouska, tak je povinný minimální vzorek na všech 4 kolech 4 mm. Ve Franci je povinný vzorek 3.5 mm a pokud je to přikázáno dopravní značkou, tak i sněhové řetězy. To stejné platí i v Itálii, jen v některých oblastech musíte mít zimní výbavu už od 15. října.

Jen pozor na novinky u německých sousedů. Ještě do loňského roku byla pravila používání zimních pneu stejná jako u nás. Vhodné pneumatiky by i ty s označení M+S. To už ale nebude podle Mirka Charouze v Německu od letoška stačit: „Aby tedy byla pneumatika německým policistou považována za vhodnou pro zimní provoz, musí mít na bočnici symbol sněhové vločky na pozadí horského štítu - ať už v kombinaci s M+S nebo nikoli.“

Nedodržení této povinnosti němečtí policisté pokutují až do 75 Eur (1 900 Kč). Další novinkou pak je, že trestán pokutou do stejné výše bude řidič nejen za to, že s takovým autem vyjel, ale i provozovatel za to, že to umožnil. Tedy, pokud si auto od někoho půjčíte, dostane pokutu on i vy jako šofér.

Pěknou neděli a šťastnou cestu nejenom do zahraničí přeje Marek 007!

Zdroj obrázku: MAFRA

18.11.2018

Jak se zbavit kuny, která se zabydlí pod kapotou auta?

Zbavit se kuny, která se vám nastěhovala pod kapotu, muže být oříšek. Náš dopravní specialista Marek 007 s tím má zkušenosti a poradí několik fíglů, které fungují.
11.11.2018

Přijít o řidičský průkaz není těžká věc

Vybodovat se, tedy nasbírat 12 trestných bodů a přijít o papíry, na tom není nic složitého. Parkrát vás hlídka zastaví, když nemáte zapnutý pás, jednou telefonováni za volantem, k tomu třeba rychlejší jízda, když pospícháte a je vymalováno. Pokud jste věčně za volantem a řízení je váš denní chleba, měli byste si hlídat počet trestných bodů jako oko v hlavě. Stav svého šoférského konta zjistíte snadno, stačí se stavit na poště, ať víte, na čem jste. K výpisu hodnocení řidiče potřebujete občanský průkaz a stokorunu. Marek 007 má dva trestné body, což ani nevěděl.
04.11.2018

Je čas na poslední jízdu a zazimování motorky

Zazimování motorky, to není jenom pečlivá práce v dílně nebo garáži, ale taky poslední jízda. A na tu vyrážíme s Markem 007.
21.10.2018

V roce 2020 začne platit úprava bodového systému!

Pozor milí řidiči. V roce 2020 začne platit úprava bodového systému. V důsledku to znamená, že v případě přestupku sáhnete hlouběji do kapsy.
14.10.2018

Blíží se čas přezouvání na zimní pneumatiky

Blíží se čas přezouvání na zimní pneumatiky. Marek 007 si připomene, kdy už je potřeba koupit nové gumy a kdy už máte podle zákona mít přezuto.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.