Pes se může postarat o nečekanou zábavu

Publikováno: 28.10.2018 09:00
Česko je národ pejskařů. Čtyřnohého přítele má doma každá druhá rodina – výjimkou není ani kolegyně Monika Vrchotová, které v posledních dnech její Fína připravila horké chvilky.

Na začátku týdne mi totiž při nočním venčení zdrhla za zajícem – ano, bydlíme v Praze, u poměrně rušné ulice, ale usídlil se nám tam páreček zajíců. Fína je jack russell teriér, takže loví všechno, co se hýbe. Nikdy nic nechytí, i zajíc jí tentokrát utekl, ovšem než jsem ji dohnala, objevila v křoví nějakou dobrotu, na které si pěkně pochutnávala. Jenže její střeva to nějak nepobrala, a tak jsem od středy do pátku začínala den úklidem obýváku, protože plína, kterou tam Fína má na zemi, jí nestačila. V pátek jsme sjeli na veterinu, dostala injekci, prášky, antibiotika, speciální konzervy, to vše asi za 1500 korun a vypadalo to, že bude klid.

V 0:30 hodin jsem v noci jsem se vrátila z rádia, šla pro jistotu s Fínou ven, v 1:30 hodin jsem ulehla vedle Bětky, která se rozhodla spát se mnou, a najednou to tam nevábně zavanulo. Ano, Fína to nějak nestihla a vyprázdnila se do postele. V ten moment se Bety rozhodla, že se otočí a mířila rukou přímo do jedné z těch hromádek. Takže jsem po ní rychle chňapla, čímž se jí probudila a vylekala. Ale zabránila jsem nejhoršímu, poslala jsem jí spát k ní do pokojíčku, a jala jsem se uklízet tu spoušť. Ve 2:30 hodin jsem měla čistě povlečeno a snažila se rychle usnout, abych se aspoň trochu vypsala před další službou rádiu.

Ovšem už v 8:30 hodin mě vzbudila Fína, kterou jsem zavřela pro jistotu v obýváku, na což není zvyklá, takže vyla na celý dům. Po pouhých šesti hodinách spánku už jsem tedy byla zase na nohou, a říkala jsem si, že aspoň v klidu uvařím oběd. Rozdělala jsem kuřecí maso, co jsem den předtím koupila v supermarketu, a přišel další šok. Maso smrdělo tak, že i Fína, která čekala, že něco odpadne, okamžitě odešla. Tak jsem rozmrazila něco ze zásob a rychle uvařila oběd, abych ještě před cestou do práce stihla v obchodě to zapáchající maso vrátit.

A proto vám vše přeje voňavý den Monika Vrchotová.

25.11.2018

Pořízení pejska si pořádně promyslete

Blíží se Vánoce a někdo z vás si možná pohrává s myšlenkou na štěňátko. Pracovníci útulků každý rok apelují, aby si to případní zájemci opravdu pořádně rozmysleli. A za pravdu jim dává i Monika Vrchotová.
18.11.2018

Jak můžou tvořivé děti přivést rodiče k šílenství

Každá generace v mládí na něčem ujíždí. Za nás frčela céčka, před pár lety to byly gumičky, ze kterých všichni pletli náramky, a teď je to podle Moniky Vrchotové sliz!
11.11.2018

Nevšedním zážitkům se nevyhnete ani v Berlíně

Monika Vrchotová si udělala výlet do Berlína. A protože všichni známe její cestovatelské anabáze, první dotaz po návratu byl: „Tak co se zase stalo?“
04.11.2018

Jak může skončit jízda ženy s navigací

Bez navigace už dnes řídí málokdo. V autě si ji při delších cestách zapíná také Monika Vrchotová, která ale po svých zkušenostech s sebou stále raději vozí i papírovou mapu.
21.10.2018

Revizoři jsou neoblomní

Černých pasažérů v městské hromadné dopravě jsou po celé zemi tisíce. Kolegyně Monika Vrchotová se přiznala, že se mezi ně jednou také zařadila.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.