Mám brýle na dálku, na blízko, bifokální, ale stejně nosím ty bez nožičky

Publikováno: 11.10.2018 08:20
Kolik stály Zuzanu Bubílkovou brýle? A nosí oční čočky?

Kolik vás stály brýle?

Nevím. Patřím k těm, kteří mají brýle na dálku, na blízko, bifokální, trifokální, ale stejně nosí ty bez nožičky. Já je mám pouze, když řídím. Odmalička nevidím do dálky, zato na blízko i v mém věku přečtu ty nejmenší blechy na obalech potravin. A patřičně si toužívám, když někdo mnohem mladší prohlásí: „Na to nevidím.“ Hrdě řeknu: „Dejte to sem,“ a k údivu všech to bez brýlí přečtu.

Nemáte kontaktní čočky?

Kdysi jsem nosila, ale hlavně kvůli barvě. Líbily se mi zelené oči a já mám šedomodré. Pak přišly fialkové, takové jaké měla od přírody herečka Liz Taylorová. Ale to mi vizážisté dělaly fialové oční stíny, ve kterých jsem vypadala jako kdybych dostala od nějakého politika pěstí.

Teď už čočky nenosíte?

Ne. Zjistila jsem, že svět je pěknější, když ho vidím trochu rozmazaně. A hlavně, nasazovala jsem si je z hygienických důvodů před malováním očí. Tím pádem jsem nevidělana blízko, takže jsem si několikrát udělala linku v půli víčka. No a před deseti lety jsem dostala zánět očních víček, takže jsem s čočkami přestala.

Kolik máte dioptrií?

Od narození tři. Ale já jsem za tuhle oční vadu vděčná. Jelikož v televizi nevidím na čtecí zařízení, musela jsem si vycvičit krátkodobou paměť, protože moderátory s papírem po nástupu čteček vyhazovali. Inu, všechno zlé je k něčemu dobré. I když je fakt, že se mi několikrát stalo, že jsem nepoznala kameramana, kterého jsem vždycky viděla jen z dálky. Ale byla to jeho chyba. Nechtěl, abych si ho ohmatala.

Vaše Zuzana Bubílková

15.10.2018

Senát je náhradní trafika za Federální shromáždění

Myslí si Zuzana Bubílková, že by měl zaniknout Senát? A měli bychom do Senátu volit pouze v jednom kole?
12.10.2018

Předmejdan na Impulsu je skvělý nápad!

Už zítra vypukne v O2 areně Český mejdan s Impulsem, a tak jsme na Impulsu dnes uspořádali český předmejdan. Co na tento nápad říká Zuzana Bubílková?
10.10.2018

Jídlo na stojáka, všechno ostatní vleže

Chodí Zuzana Bubílková na koncerty na stojáka? A co jídlo, dává si ho někdy ve stoje?
09.10.2018

Proč se politici báli letošního podzimu? Protože voliči vyřazovali prázdné makovice!

Ví Zuzana Bubílková, kdy má svátek Tereza? A jak si užívá tereziánského babího léta?
08.10.2018

Volební debakl KSČM a ČSSD mě nepřekvapuje

Byla Zuzana Bubílková volit? A co říká volebnímu debaklu KSČM a ČSSD?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.