Mám brýle na dálku, na blízko, bifokální, ale stejně nosím ty bez nožičky

Publikováno: 11.10.2018 08:20
Kolik stály Zuzanu Bubílkovou brýle? A nosí oční čočky?

Kolik vás stály brýle?

Nevím. Patřím k těm, kteří mají brýle na dálku, na blízko, bifokální, trifokální, ale stejně nosí ty bez nožičky. Já je mám pouze, když řídím. Odmalička nevidím do dálky, zato na blízko i v mém věku přečtu ty nejmenší blechy na obalech potravin. A patřičně si toužívám, když někdo mnohem mladší prohlásí: „Na to nevidím.“ Hrdě řeknu: „Dejte to sem,“ a k údivu všech to bez brýlí přečtu.

Nemáte kontaktní čočky?

Kdysi jsem nosila, ale hlavně kvůli barvě. Líbily se mi zelené oči a já mám šedomodré. Pak přišly fialkové, takové jaké měla od přírody herečka Liz Taylorová. Ale to mi vizážisté dělaly fialové oční stíny, ve kterých jsem vypadala jako kdybych dostala od nějakého politika pěstí.

Teď už čočky nenosíte?

Ne. Zjistila jsem, že svět je pěknější, když ho vidím trochu rozmazaně. A hlavně, nasazovala jsem si je z hygienických důvodů před malováním očí. Tím pádem jsem nevidělana blízko, takže jsem si několikrát udělala linku v půli víčka. No a před deseti lety jsem dostala zánět očních víček, takže jsem s čočkami přestala.

Kolik máte dioptrií?

Od narození tři. Ale já jsem za tuhle oční vadu vděčná. Jelikož v televizi nevidím na čtecí zařízení, musela jsem si vycvičit krátkodobou paměť, protože moderátory s papírem po nástupu čteček vyhazovali. Inu, všechno zlé je k něčemu dobré. I když je fakt, že se mi několikrát stalo, že jsem nepoznala kameramana, kterého jsem vždycky viděla jen z dálky. Ale byla to jeho chyba. Nechtěl, abych si ho ohmatala.

Vaše Zuzana Bubílková

17.10.2018

Vlastní sochu bych chtěla z vosku, z kamene a kovu raději ne

Jaké sochy má Zuzana Bubílková ve svém okolí? A chtěla by mít vlastní sochu?
16.10.2018

Kdybych byla kluk, jmenovala bych se Vladimíra

Jakých jmen bylo v rodině u Zuzany Bubílkové nejvíce? A jak by se jmenovala, kdyby se narodila jako kluk?
15.10.2018

Senát je náhradní trafika za Federální shromáždění

Myslí si Zuzana Bubílková, že by měl zaniknout Senát? A měli bychom do Senátu volit pouze v jednom kole?
12.10.2018

Předmejdan na Impulsu je skvělý nápad!

Už zítra vypukne v O2 areně Český mejdan s Impulsem, a tak jsme na Impulsu dnes uspořádali český předmejdan. Co na tento nápad říká Zuzana Bubílková?
10.10.2018

Jídlo na stojáka, všechno ostatní vleže

Chodí Zuzana Bubílková na koncerty na stojáka? A co jídlo, dává si ho někdy ve stoje?
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.