Jirka Kolbaba se po Islandu pohybuje v supermoderním karavanu

Publikováno: 05.10.2018 08:25
Jirka Kolbaba nám dnes blíže představil karavan, ve kterém už několik týdnů cestuje po Islandu.

Impulsovi, chtěli byste někdy vyrazit na dovolenou v obytném karavanu? Považte, že byste tam měli třeba i audiovizuální zařízení, plochou televizi, sporák, kuchyň, toaletu. Jak je na tom Jirka Kolbaba, který se z takového karavanu hlásí už několik týdnů z Islandu?

Je to šestimetrová dodávka, je to sériový výrobek německé firmy, česká firma jej upravila speciálně pro mě. Zakryla motor, abych ho nepoškodil, když jezdím takovým náročným terénem. Mám tady vzduchové odpružení, aby když se dostanu do krize, tak jsem to auto celé mohl ještě nadzdvihnout. Je tady dokonce funkce offroad. Mám dokonalé pneumatiky na bláto a sníh, na opravdu provoz v náročném terénu. Takže mě to nesmírně baví a ta vestavba, která je uvnitř, tak ta je naprosto úžasná, protože tady mám toaletu, sprchu, kuchyň, velkou postel, lednici, mám tam solární baterie, které dobíjejí ty baterky, které mám v tom voze, abych mohl dobíjet veškerou moji techniku, takže mám tady i 220. Mám tady parkovací kameru, audio, videosystém. Vypadá to, že jsem tady v samém pohodlí, ale na druhé straně, někdy opravdu musím máknout, abych se k těm snímkům dostal.

To zní spíš jako raketa než jako auto. Rozumíš si vůbec s tou supermoderní technikou?

To je přesně otázka, která na mě opravdu sedne. Já nejsem technický typ a každou chvíli mám nějaký problém. Naštěstí mám ale v Česku přítele na telefonu v té firmě, která mi to auto postavila, a ten mi vždycky poradí. Opravdu mě vede podle nějakého manuálu a říká mi „Vlevo máš tlačítko, které zmáčkneš. Vlevo je páčka, za kterou zabereš." A takhle mě řídí, když mám nějaký problém.

Žádnou závažnější komplikaci jsi určitě neměl.

Ne, s autem jsem žádný problém neměl. Já mám problém se sebou a počasím. A to je to, že chci fotit dobrou polární záři a zatím se mi to ještě stoprocentně nepodařilo. Něco málo už jsem na facebook dal, tak se posluchači mohou podívat. Chci vyfotit také výron žhavé lávy, to se mi také nepodařilo. Takže jediné problémy mám s tím, že příroda se mnou ne vždy úplně spolupracuje, jak si představuji. Na druh straně tu přírodu obdivuji a právě proto jsem tady. Je doknalá, je úžasná a proto je Island tak přitažlivý.

08.10.2018

Ve městě Reykjavík se setkávají turisté z celého světa

Jirka Kolbaba pokračuje na své cestě karavanem po Islandu. A nás dnes zajímalo, jestli už stihl navštívit hlavní město Reykjavík.
04.10.2018

V opuštěných západních fjordech nalezneme i kosmopolitní město

I dnes pokračujeme s Jirkou Kolbabou v západních fjordech. Ty sice mohou působit děsivě a opuštěně, najdeme zde ale i kosmopolitní město s moderními budovami, hotely a restauracemi.
03.10.2018

Západní fjordy jsou absolutní lahůdka Islandu

Naše cesta po Islandu pokračuje! Dnes jsme s Jirkou Kolbabou zamířili do západních fjordů, které jsou podle našeho cestovatele lahůdkou Islandu.
02.10.2018

Češi spojují Islanďany!

Jirka Kolbaba pokračuje ve své cestě po Islandu, kde potkává i zajímavé lidi. Tentokrát to byli Slováci, kteří hloubí tunely na Islandu. A do jednoho z nich zavedli i našeho cestovatele.
01.10.2018

Islanďané se dožívají nejvyššího věku na světě

I dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na Island, tentokrát nás zajímalo, proč se Islanďané dožívají nejvyššího věku na světě.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.