Domácí chléb se solí ke 100. výročí Československa

Publikováno: 28.10.2018 08:50
Dnes slavíme sté výročí vzniku Československa, a tak si k němu Honza s Evou připravili domácí chléb se solí.

Honza: V Hrnečku vyslavíme dnes výročí 100 let Československa. A abychom se vrátili k dávné tradici, uctíme tento významný svátek tradičně, chlebem a solí.

Eva: Honzo, takže tím chceš naznačit, že musím zadělat na chleba a budeme se s ním prostě péct a než se upeče, umřeme hlady?

Honza: Jakože bys skočila do obchodu pro bochník? To přece posluchačům nemůžeme udělat!

Eva: Já mám nápad a je starý jako Vikingové. Je originální a je islandský. Je to islandský chleba a je to stylovka, o které mluvil i cestoval Rádia Impuls Jirka Kolbaba ráno u Impulsových.

Honza: No vida. A recept máš?

Eva: Překvapení! Mám, Jirko, jsi tam?

Jirka: Ano, jsem! Potřebujeme pět hrnků žitné mouky, dva hrnky obyčejné mouky, dva hrnky cukru, čtyři lžičky prášku do pečiva, jedna lžička soli, jeden litr mléka. Vše se dobře promíchá, nalije do máslem vytřené nádoby a kdyby se to peklo v normální troubě, což můžeme, ve sto stupních na dvanáct hodin a v horkém prameni, jak jsem řekl, čtyřiadvacet hodin a chléb je upečený. Je to velká atrakce pro turisty a je to velká tradice pro potomky původních Vikingů.

Honza: Teda, nestačím si dělat poznámky, jen ten geotermální pramen musím někde najít, aby se nám pecen upekl.

Eva: Hele, teď se netrap pramenem, jdeme to šoupnout do trouby, ať to je rychle!

Honza: A vy si recept najděte na Impuls.cz. Pokud vás Island láká, myslete na vánoční milionovou prémii Impulsových. O jeden milion hrajeme v HTI každý prosincový pátek. Zaregistrovat se můžete ZDE.

Krásnou sváteční neděli přejí Eva a Honza!

Zdroj obrázku: MAFRA

25.11.2018

Petrželkové hody

Urodilo se vám letos hodně petrželky? Honza s Evou ví, jak s ní naložit...
18.11.2018

Sýrová polévka "co dům dal"

Zbývá vám doma víno a sýry? Impulsovi dnes poradí, jak z nich připravit vynikající polévku.
11.11.2018

Vydatný, chutný a chytrý rajčatový salát

Protože podle Honzy nepřeje doba plným břichům, a to kvůli zavazování tkaniček, připravil dnes vydatný chutný a chytrý rajčatový salát.
04.11.2018

Pečená červená řepa s olivami a balkánským sýrem

Zbývá vám v lednici červená řepa a nevíte, co s ní? Honza s Evou poradí recept na pečenou řepu s olivami a balkánským sýrem.
21.10.2018

Smetanovo-nivová brokolice

Ne každý den máme náladu připravovat složité jídlo, a tak nám dnes Eva s Honzou poradili rychlý oběd - smetanovo-nivovou brokolici.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.