Blíží se čas přezouvání na zimní pneumatiky

Publikováno: 14.10.2018 07:00
Blíží se čas přezouvání na zimní pneumatiky. Marek 007 si připomene, kdy už je potřeba koupit nové gumy a kdy už máte podle zákona mít přezuto.

Povinnost mít obuté auto na zimních gumách v místech, kde je značka „zimní výbava“, nemáme podle zákona jen mezi 1. listopadem a 31. březnem, ale celý rok, a to v případě, že se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza nebo vzhledem k povětrnostním podmínkám. Takže pokud začne sněžit už v říjnu, máte mít podle zákona přezuto na zimní právě v místech, kde je to označeno dopravní značkou.

Podle odborníka Besipu Mirka Charouse, má přezouvání na zimní pneu svoje pravidla: „Nikdy nekombinujte zimní a letní pneumatiky, přezouvejte všechna čtyři kola najednou, minimální hloubka dezénu je 4 mm, stejné zimní pneumatiky používejte nejdéle čtyři sezóny. Materiály používané u letních pneumatik totiž začínají při teplotách pod 7 °C tvrdnout a výrazně se zhoršují jejich záběrové vlastnosti. Přezouvat na zimní pneu byste tedy měli v okamžiku, kdy hrozí, že noční teploty začnou klesat pod +7 °C."

Poslední říjnový týden už budou mít pneuservisy asi plno a tak prověřím, jak jsou na tom teď, v polovině měsíce. Zavolal jsem do Benešova: „Dobrý den Malášek, můžu se objednat na přezutí?" „Voláte na poslední chvíli ale ano.“ I do Brna: „Dobrý den, stihnu u vás do 1. Listopadu přezout auto?" „Určitě kdy chcete přezout?“ A do Karviné: „Zdravím, můžu se objednat na přezutí?" „Ano určitě, ale máme volno až druhý týden v listopadu.“

Tak se hned v pondělí objednejte, je ideální čas.

V soutěži Haló, tady Impulsovi se hraje každý prosincový pátek o milion a taky o poukazy nové pneumatiky. Přihlásit se můžete přes www.impuls.cz.

Šťastnou cestu a pěknou neděli přeje Marek 007!

Zdroj obrázku: MAFRA

28.10.2018

Pozor na povinnou zimní výbavu v evropských zemích. Pravidla jsou odlišná.

Řidiči, v rámci oslav stého výročí vzniku republiky čekejte v hlavním městě drobná dopravní omezení. Pozor si dejte také při zimním cestováním po Evropě. Rozdílná pravidla týkající se zimní výbavy by vás mohla překvapit. Marek 007 připomene, co si ve které zemi pohlídat.
21.10.2018

V roce 2020 začne platit úprava bodového systému!

Pozor milí řidiči. V roce 2020 začne platit úprava bodového systému. V důsledku to znamená, že v případě přestupku sáhnete hlouběji do kapsy.
07.10.2018

Stav tachometru u ojetin ze zahraničí zkontrolujte dříve, než auto koupíte!

Prověřit si ojetinu ze zahraničí předtím, než ji koupíte, se nikdy nevyplatilo víc než teď. Marek oo7 prověřoval, co se stane, když vám při technické kontrole odhalí stočený tachometr.
30.09.2018

Mění se pravidla pro vytváření záchranné uličky!

Marek 007 si tentokrát posvítil na záchranou uličku pro sanitky, hasiče a policii. Vyplatí se vědět, jak správně uhnout.
23.09.2018

Olgu Lounovou nejvíc vytáčí, když někdo brzdí provoz

Náš odborník na dopravu Marek 007 tahal rozumy z rallye závodnice Olgy Lounové. Ta ho za odměnu nebo spíš za trest pořádně provezla.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.