Babiš proti mně vede lživou kampaň, řekla Alexandra Udženija

Publikováno: 11.10.2018 08:30
Dnes je Světový den zraku. V ODS nosí brýle většina členů z vedení strany, je to záměr? Zuzana Bubílková volala místopředsedkyni ODS Alexandře Udženiji, která se rozpovídala nejen o brýlích, ale i o společné koalici s hnutí ANO.

V roce 2016 jste s panem Fialou nenosili brýle, teď celé vedení ODS brýle nosí. Dodává vám to image intelektuálů?

Opravdu ne, je to čistě ze zdravotních důvodů, protože stárneme. A většinou, když se stárne, tak zrak odchází.

To bych jako žena nepřiznávala.

Bohužel takový je život, je to pravda.

V Praze jste vyhráli volby a přece vás tři další strany vyšachovaly. Berete to jako podraz nebo politickou šikovnost poražených?

Zatím nevyšachovali, oni jednají o koalici, i my budeme dále jednat. Určitě bych nemluvila o politickém podrazu. Nicméně je velmi nemilé, pokud se objede vítěz voleb. Občané v Praze jasně řekli, koho chtějí mít ve vedení města. Bohužel tyto tři strany byly domluvené už před volbami, ačkoliv to házejí na někoho jiného. ODS je ale na politické scéně dlouho a jsme zvyklí i na takovéto nekorektní jednání.

V Brně jste udělali to samé vy hnutí ANO. Včera pan premiér označil paní Vaňkovou, že byla součástí korupčního prostředí. Neshazuje to vaši očistu?

Myslím, že tyto kampaně, které vede pan Babiš a někteří aktéři v Praze proti mé osobě, jsou lživé. Nevím, proč to neřeklo hnutí ANO ve chvíli, kdy chtělo jít do koalice s ODS v Brně. Najednou se vytahuje nějaké korupční prostředí. To je klasická lživá kampaň, jak říká pan Babiš. A proti tomu se my budeme bránit a všem ukážeme, že ODS je na dobré cestě, odvádí dobrou práci, nabízí poctivé kandidáty. Chápu, že se to mnohým nelíbí a mají z nás strach.

Na Ostravsku a v dalších městech vám koalice s ANO nevadí. Proč vám tak vadí v Brně? Je to odplata za Prahu?

To nebylo, že by nám vadilo v Brně. Podle informací, které mám, tak za ODS přišli Piráti a jiné strany a nabídli ODS primátora. Myslím, že pokud by to ODS nepřijala, tak by tyto strany udělaly kampaň, že se chceme spojit s hnutí ANO. A tak oni nemají chuť do toho jít a nechtějí mít primátora. Což by bylo velmi špatné.

 

19.10.2018

Pod stromeček nepatří živý pes, ale plyšový, říká poradkyně chovu čivav

Zuzana Bubílková tvrdí, že malé psy nelze vycvičit. Z omylu ji vyvedla Lucie Šimková, poradkyně chovu čivav.
17.10.2018

Není důvod sochu Věry Špinarové bourat, říká starostka Moravské Ostravy

Zpěvačka Věra Špinarová se vrátila do milované Ostravy. Ztvárnil ji sochař Moješčík, lidé ji ale nepoznávají. Starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová řekla Zuzaně Bubílkové, co si o tom myslí.
16.10.2018

Jsem Skvělý válečník, říká nový senátor Pavera

Opavsko má svého nového senátora s neobvyklým jménem. Maminka původně chtěla Oldřicha, ale nakonec je z něj Herbert. O jméně, ale i o politice, si senátor Pavera popovídal se Zuzanou Bubílkovou.
15.10.2018

Jde to i bez lobbistů a miliardářů, říká nový senátor Hilšer

Zuzana Bubílková položila ostré otázky dalšímu novému senátorovi. Marek Hilšer v rozhovoru přiznal, s kterými kluby bude jednat.
10.10.2018

Nejvíc času mi zaberou soudní tahanice, říká David Rath

Bývalý středočeský hejtman se chce vrátit do politiky. V posledních volbách se mu podařilo dostat se do zastupitelstva města Hostivice, v Litoměřicích ve volbách do Senátu ale pohořel. Zuzaně Bubílkové přiznal, že počítá s variantou jeho odsouzení během volebního období.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.