Ve městě Djúpivogur na Islandu objevíte zajímavou ptačí galerii

Publikováno: 14.09.2018 08:25
I dnes jsme se dovolali Jirkovi Kolbabovi na Island, tentokrát jsme se zastavili ve městě Djúpivogur, kde naleznete zajímavou galerii.

Jirkovi Kolbabovi zvoní telefon na Islandu, vydal se tam na několikatýdenní cestu v obytném autě. Kde jsme tě zastihli?

Dovolalo jste se mi stále ještě na východ, do východních Fjordů, kde jsou úžasné hory, horské silnice. Já si tady užívám jednu silnici, která se jmenuje Oxi. Má dokonce úsek, který je 17 procent strmý, a protože mám obytné auto, není to přeci jen tak silné auto, je to velké, těžké auto, tak jsem měl docela strach, jestli to projedu, ale nakonec naprosto v pohodě to vyšlo. Djúpivogur je zajímavé městečko, vesnička, kterou jsem slíbil, že přestavím. Je mimo hlavní silnici, je potřeba odbočit z té jedničky, z té obvodové silnice. Městečko jako takové založili němečtí obchodníci.

Díky bohu za facebook, my totiž díky němu cestujeme s tebou. Našli jsme tam nějakou venkovní galerii. Co to je?

To byl docela zážitek, ta galerie se jmenovala, nebo to dílo, které jsem tam viděl, se jmenovalo Eggin í Gleđivík, a protože já ještě islandsky neumím, teprve se učím, ale to egg je tam jasné, to je vejce, tak jsou to taková ptačí vejce, jak jsem později z textu zjistil. Je to instalace místního umělce, který se jmenuje Sigurđur Guđmundsson a těch vajec je celkem 34, jsou velá ta vejce, mají přibližně sedmdesát, osmdesát centimetrů, jedno je ještě větší, skoro metr a půl a každé reprezentuje jednoho představitele ptačí říše právě tady na Islandu. V tom doprovodném textu jsem se dočetl, že dokonce tento autor, Sigurđur Guđmundsson, dostal několik mězonárodních ocenění za své instalace a různá umělecká díla.

17.09.2018

Nejfotogeničtější místo na světě je na Islandu

I dnes s Jirkou Kolbabou pokračujeme na cestě po Islandu. Dnes nás vzal na místo, které je podle něj nejfotogeničtějším na světě, k laguně Jökulsárlón.
13.09.2018

Na východě Islandu se dá zažít velké dobrodružství

Karavanové dobrodružství po Islandu pokračuje, dnes nám Jirka Kolbaba představil východ této země.
12.09.2018

Faerské ostrovy jsou fotogenické a plné úžasných lidí

Cesta karavanem na Island pokračuje, ale než na něj společně s Jirkou Kolbabou dorazíme, prohlédneme si ještě Faerské ostrovy. Na těch poznáte nejen fotogenickou přírodu, ale i úžasné lidi.
11.09.2018

Plavba trajektem na Island je bezpečná

Islandské dobrodružství Jirky Kolbaby pokračuje, a tak jsme se s ním spojili i dnes, aby nám řekl více o cestě trajektem.
10.09.2018

Jirka Kolbaba vyráží na dlouhou cestu karavanem po Islandu

Jirka Kolbaba sbalil karavan a vydal se na dlouhou cestu na Island. Dnes jeho dobrodružství začíná přejezdem přes Německo a Dánsko.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.