Ve městě Djúpivogur na Islandu objevíte zajímavou ptačí galerii

Publikováno: 14.09.2018 08:25
I dnes jsme se dovolali Jirkovi Kolbabovi na Island, tentokrát jsme se zastavili ve městě Djúpivogur, kde naleznete zajímavou galerii.

Jirkovi Kolbabovi zvoní telefon na Islandu, vydal se tam na několikatýdenní cestu v obytném autě. Kde jsme tě zastihli?

Dovolalo jste se mi stále ještě na východ, do východních Fjordů, kde jsou úžasné hory, horské silnice. Já si tady užívám jednu silnici, která se jmenuje Oxi. Má dokonce úsek, který je 17 procent strmý, a protože mám obytné auto, není to přeci jen tak silné auto, je to velké, těžké auto, tak jsem měl docela strach, jestli to projedu, ale nakonec naprosto v pohodě to vyšlo. Djúpivogur je zajímavé městečko, vesnička, kterou jsem slíbil, že přestavím. Je mimo hlavní silnici, je potřeba odbočit z té jedničky, z té obvodové silnice. Městečko jako takové založili němečtí obchodníci.

Díky bohu za facebook, my totiž díky němu cestujeme s tebou. Našli jsme tam nějakou venkovní galerii. Co to je?

To byl docela zážitek, ta galerie se jmenovala, nebo to dílo, které jsem tam viděl, se jmenovalo Eggin í Gleđivík, a protože já ještě islandsky neumím, teprve se učím, ale to egg je tam jasné, to je vejce, tak jsou to taková ptačí vejce, jak jsem později z textu zjistil. Je to instalace místního umělce, který se jmenuje Sigurđur Guđmundsson a těch vajec je celkem 34, jsou velá ta vejce, mají přibližně sedmdesát, osmdesát centimetrů, jedno je ještě větší, skoro metr a půl a každé reprezentuje jednoho představitele ptačí říše právě tady na Islandu. V tom doprovodném textu jsem se dočetl, že dokonce tento autor, Sigurđur Guđmundsson, dostal několik mězonárodních ocenění za své instalace a různá umělecká díla.

21.09.2018

Duhové hory na Islandu jsou rájem plným českých turistů

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou pokračovali v naší cestě po Islandu. Naší další zastávkou byl jeden z rájů na zemi - Duhové hory, které jsou velmi oblíbené i u českých turistů.
20.09.2018

Úspěch islandských fotbalistů má historický kontext

Dnes jsme se na Islandu s Jirkou Kolbabou zastavili u národního fotbalového týmu. Čím to je, že před dvěma lety zaznamenal velký úspěch, kterým žije dodnes?
19.09.2018

Papuchalk je symbolem Islandu. Jirka Kolbaba ho ale neviděl.

I dnes jsme s Jirkou Kolbabou zůstali na Islandu. Tentokrát nás blíže seznámil s papuchalkem, symbolem Islandu.
18.09.2018

Město Selfoss je vyhlášené svými mléčnými výrobky

I dnes pokračujeme s Jirkou Kolbabou na jeho cestě po Islandu. Dnes jsme navštívili město Selfoss, které je vyhlášené svými mléčnými výrobky.
17.09.2018

Nejfotogeničtější místo na světě je na Islandu

I dnes s Jirkou Kolbabou pokračujeme na cestě po Islandu. Dnes nás vzal na místo, které je podle něj nejfotogeničtějším na světě, k laguně Jökulsárlón.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.