V Kanadě si musíme dávat pozor na medvědy!

Publikováno: 05.09.2018 08:51
Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do západní Kanady, do Britské Kolumbie. Jak se tady cestuje a musíme se bát medvědů?

Jsme v západní Kanadě, Jirka Kolbaba miluje Britskou Kolumbii, říká, že je to nádhera bez konce.

Připomenu, že Britská Kolumbie, to je jen jedna z provincií Kanady, tak ta je dvanáctkrát větší než Česká republika. Takže máme opravdu úžasný prostor pro to, abychom mohli cestovat. A nejen třeba těmi skalnatými horami, ale ještě tady máme jedno takové úžasné pohoří, které se jmenuje Coast Mountains, takže je jasné, že je při pobřeží Pacifiku, tam se dá také užít mnoho dobrodružství a od toho tichomořského pobřeží se potom můžeme dostávat do vnitrozemí a máme neomezeně možností zažít dobrodružství, protože Kanada napříč měří šest tisíc kilometrů.

A jak se po takové obrovské zemi cestuje?

Tady se cestuje skvěle, protože jsou tady kvalitní silnice, protože třeba ta síť těch místních autobusů je dokonale propracovaná. Většinou si ale v Severní Americe půjčujeme auto a jezdíme půjčenými vozy nebo tam máme nějaké rodinné příslušníky nebo přátele a ti nás svezou. Každopádně všechno je dobře značeno, je to srozumitelné, jezdí se skvěle zejména mezi Vancouverem a Kelownou, což je druhé největší město západní Kanady, Britské Kolumbie a potom třeba až do Alberty na ty nádherné národní parky, které se jmenují Banff a Jasper. Tady se dá zažít neuvěřitelné dobrodružství na každém kroku.

Musíš si tam dávat pozor na medvědy jako já v Beskydech?

Tak jednoznačně musím. Tady, v severní Kanadě a v Severní Americe, vždycky vidíme poměrně hodně medvědů, jak toho černého, tak také hnědého. Je několik zástupců hnědého medvěda, nejen grizly, ale můžeme potkat i další druhy, které jsou barevně různě odlišené. On může být dokonce až takový lehce béžový až skoro do běla, ale pozor, není to medvěd lední, ten, kterého můžeme potkat severněji v Arktidě. Je to vždycky velké napětí, velké vzrušení, je potřeba se nechat tzv. nabriefovat těmi místními lidmi, je potřeba poslouchat všechny ty značky a všechny ty popisy, které nám říkají, kudy můžeme bezpečně a kudy zase ne. Taže, užijem si Kanadu, pokud tam někdy budeme mít příležitost jet a pozor na ty hlavní predátory.

07.09.2018

Koala není medvídek!

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili do Austrálie, kde žije koala. Kromě toho, že koala není medvídek, nám o něm náš cestovatel vyprávěl mnoho dalších zajímavostí.
06.09.2018

Izrael je plný fantastických památek, ale i zklamání

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Izraele, kde na fantastické památky narazíte na každém kroku. Čekají vás tady ale také různá zklamání...
04.09.2018

Na Antarktidě je nejkrásnější to drsné a nepřátelské prostředí

Jirka Kolbaba nás dnes vzal na místo, které je pro něj absolutní jedničkou a nejlepším výletem jeho života, na Antarktidu.
03.09.2018

Domorodec na Vanuatu učil Jirku Kolbabu poznávat a používat přírodní zdroje

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili na Vanuatu, jehož kouzlu náš cestovatel totálně podlehl.
31.08.2018

Skalnatý útvar mnoho hlav v Austrálii je pojmenován po ruské velkovévodkyni

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou vyrazili do centrální Austrálie, kde se nacházejí pozoruhodné skalnaté útvary se zajímavým jménem.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.