Přestupky dělají cizinci i Češi, říká rychnovský starosta

Publikováno: 12.09.2018 08:30
Cizinci pracující v Česku můžou v některých městech zamíchat volebními výsledky. Například v Mladé Boleslavi si toto téma vzal do své kampaně primátor Nwelati. Ve městě už fungují smíšené česko-slovensko-polské policejní hlídky, aby pomohly snížit rostoucí kriminalitu cizinců. Zuzana Bubílková zavolala do Rychnova nad Kněžnou, který je na dosah škodovácké továrny v Kvasinách a kde žije několik tisíc lidí ze zahraničí. Starosty města Jana Skořepy se zeptala, jak tuto situaci radnice zvládá.

Dobré ráno.

Dobré ráno.

Cizinci zapříčiní až devadesát procent všech přestupků, říká primátor Mladé Boleslavi. Vidíte to také tak?

Já si nemyslím, že to je až tolik. I když Rychnovsko zažilo ve druhé polovině roku 2016 nápor, který je v České Republice naprosto nebývalý. Ale podařilo se to zvládnout a dnes je ta situace výrazně klidnější. Je pravda, že se cizinci podílí na přestupkové činnosti, ale nejsou to jen oni, jsou to také Češi.

Jakých přestupků se tedy dopouštějí?

Jde o nejrůznější drobné krádeže, dopravní přestupky, narušování nočního klidu, ničení veřejného majetku. Je to spíše drobnější kriminalita.

Lze to nějak zkrotit? Nebo je to problém těch agentur, které cizince přivážejí?

Ten problém je asi trochu složitější a ta mince má dvě strany. Průmyslové hospodářství v České republice poměrně úspěšně roste, možná až moc. Ale na druhou stranu tu chybí pracovní síly, takže fabriky se je snaží zajistit. Určitě to tedy není jen na agenturách, ale i na státu, který dává pobídky, aby hospodářství rostlo, dokonce až tak, že je to velmi napnuté.

Ale kvůli tomu nemusíme brát kohokoliv, že?

To vám dávám za pravdu. Říkám, bylo to dramatické, ale už je to citelně lepší.

Děkuji za informace.

Zdroj obrázku: MAFRA

20.09.2018

Lucie Bílá nemá nejšťastnější rok, říká numerolog Plachý

Numerologie není žádné náhodné věštění. Jde naopak o velmi přesnou disciplínu. Zuzanu Bubílkovou o tom dnes přesvědčoval numerolog Radovan Plachý. Podle svých slov z čísel dokáže zjistit, jací lidé doopravdy jsou.
19.09.2018

Plzeň je na své fotbalisty hrdá, říká primátor města

Plzeňská Viktoria se vrací do fotbalové Ligy mistrů utkáním s CSKA Moskva. Je to událost nejen fotbalová, ale také společenská a město si ji náležitě užívá. Zuzana Bubílková hovořila nejen o fotbalu s plzeňským primátorem Martinem Zrzaveckým.
18.09.2018

Narazil jsem do tramvaje i do kance, říká řidič a hudebník Richard Krajčo

Rádio Impuls slaví 18. září na Kryštofa Mezinárodní den dopravních agentů. V tento den mají svátek všichni řidiči, kteří se podílejí na Dopravě 007. Zuzana Bubílková vytočila číslo hudebníka a lídra skupiny Kryštof Richarda Krajča a zeptala se na jeho zkušenosti za volantem.
17.09.2018

Když je sucho, hodně se práší, říká starostka Krušovic

Rádio Impuls sleduje v předvolebním speciálu dopravní problémy v celé republice. Zuzana Bubílková zavolala starostce středočeských Krušovic Markétě Fröhlichové. Právě tato obec, kudy denně projíždějí tisíce automobilů, čeká na nový obchvat.
13.09.2018

Zpěvák má být sympaťák, říká Bára Basiková

Jeden z posluchačů či jedna z posluchaček si na Českém mejdanu s Impulsem zazpívá přímo na pódiu s Michalem Davidem. Výběr toho nejlepšího je už ve finále, jde vlastně o takovou malou talentovou soutěž. Zuzana Bubílková proto zavolala zpěvačce Báře Basikové, která soutěžila v televizi jako malá holčička. Jak na to vzpomíná?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.