Piják ukončil na finské hoře pivní sezónu

Publikováno: 03.09.2018 14:41
Evropské dobrodružství pokračuje. Cestovatel Jarda Zaoral pokořil nejvyšší finskou horu Halti (1324 metrů nad mořem), kde na samém vrcholu potkal finského milovníka piva.

„Domníval jsem se, že si ťukneme, protože jsem měl v baťohu taky svoje pivo.“ Fin ho ale rychle vyvedl z omylu. Svůj nápoj totiž vylil a ukončil tak roční pijáckou sezónu, během které do sebe nalil šest tisíc piv! To byl při výstupu nejzajímavější zážitek, pro který si Jarda Zaoral došel z norské strany. A prý udělal dobře. „Viděl jsem fjordy, zasněžené vrcholky norských hor a taky pestrobarevné rybářské vesničky,“ rozplývá se dobrodruh, který je na samém konci své pouti po nejvyšších horách zemí Evropské unie. Teď ještě vyrazí do Švédska a pak do Chorvatska!

www.thebestviewpoints.com
https://www.instagram.com/jardas.best.viewpoints/

Foto: Instagram Jaromír Zaoral

18.09.2018

Splněno! Náš dobrodruh vylezl na 27 hor!

Huráááá, je dobojováno! Jarda Zaoral pokořil všechny nejvyšší vrcholy zemí Evropské unie a úspěšně tak završil svoji misi. Poslední zdolanou horou byla osmnáctisetmetrová Dinara v Chorvatsku.
05.09.2018

Jdu na sever, a jdu na jih. Náš cestovatel se cítil jako Cimrman

Nejvyšší hora Švédska Kebnekaise (2104 metrů n.m.) se oproti jiným horám pyšní jednou velkou zvláštností. Má totiž dva vrcholy. Jižní je ledovcový a severní je pevninský. Když v létě taje, tak je nejvyšší vrchol na pevnině, když padá sníh a mrzne, přesouvá se nejvyšší bod na ledovec.
30.08.2018

Výšlap na Mt. Blanc: V dobrém počasí je bez rizika

Jarda Zaoral, mladý cestovatel a horolezec, je v závěru své evropské mise. Pokořil i nejvyšší horu Evropy (zároveň Francie a Itálie), takže se dostal do výšky 4.810 metrů nad mořem.
27.08.2018

Slovinský Triglav: Ukrutné převýšení dá pořádně zabrat

Říkáme mu eurolezec a už dva měsíce sledujeme jeho expedici po nevyšších vrcholech zemí Evropské unie. Jarda Zaoral se přesunul z Rakouska do Slovinska, kde zdolal další alpský vrchol.
17.08.2018

Na nejvyšší horu Německa útočí Japonci v sandálech

Je to k nevíře, ale na Zugspitze (2962 m.n.m.) se potkávají dva světy. Plně vybavení horolezci tam míjejí turisty oblečené v plážovém stylu a v letním obutí.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.