Obytný karavan Jirky Kolbaby je luxusní

Publikováno: 26.09.2018 08:25
Naše posluchače zajímá, jak vypadá obytný karavan, kterým se Jirka Kolbaba už několik týdnů pohybuje na Islandu, a tak nám ho dnes popsal.

Dalším lákadlem pro všechny posluchače je Haló, tady Impulsovi, to byste třeba hned v pondělí mohli vyhrát autokameru a třicet tisíc korun a měli byste základ na Island, kde je už několikátý týden v obytném karavanu Jirka Kolbaba a posluchači nám stále píší: „Jirko, řekni nám, jak to auto vypadá?"

Je to šestimetrová dodávka, je to sériový výrobek německé firmy, česká firma Finaso jej upravila speciálně pro mě. Zakryla motor, abych ho nepoškodil, když jezdím takovým náročným terénem. Mám tady vzduchové odpružení, abych, když se dostanu do krize, mohl celé to auto ještě nadzdvihnout. Je tady dokonce funkce offroad. Mám dokonalé pneumatiky na bláto a sníh a opravdu provoz v náročném terénu. Takže mě to nesmírně baví a ta vestavba, která je uvnitř, tak ta je naprosto úžasná, protože tady mám toaletu, sprchu, kuchyni, velkou postel, ledničku, mám tam solární baterie, které dobíjejí tři baterky, které mám v tom voze, abych mohl dobíjet veškerou moji techniku. Mám tady parkovací kameru, videosystém. Vypadá to, že jsem tady v samém pohodlí, ale na druhé straně, někdy opravdu musím máknout abych se k těm snímkům dostal.

Promiň, ale to pohodlí nemá se snímky nic společného, prostě je to luxus. Rozumís si vůbec s touto supermoderní technikou?

To je otázka, která na mě opravdu sedne. Já nejsem technický typ a každou chvíli mám nějaký problém. Naštěstí mám ale v Česku přítele na telefonu, v té firmě, která mi to auto postavila, a ten mi vždycky poradí. Takže mě vede podle nějakého manuálu a říká mi: „Vlevo máš tlačítko, které zmáčkneš a vpravo je páčka, za kterou zabereš," a takhle mě řídí, když mám nějaký problém.

Nepředpokládám, že bys měl nějaké závažnější komplikace...

Ne, s autem jsem žádný problém neměl. Já mám problém se sebou a počasím. A to je to, že chci fotit dobrou polární záři a zatím se mi to ještě stoprocentně nevydařilo. Něco málo už jsem na Facebook dal, tak se posluchači mohou podívat. Chci vyfotit také výron žhavé lávy, to se mi také nepodařilo. Takže jediné problémy mám s tím, že příroda se mnou ne úplně vždy tak spolupracuje, jak si představuji. Na druhé straně tu přírodu obdivuji a právě proto jsem tady. Je dokonalá, je úžasná a proto je Island tak přitažlivý.

01.10.2018

Islanďané se dožívají nejvyššího věku na světě

I dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na Island, tentokrát nás zajímalo, proč se Islanďané dožívají nejvyššího věku na světě.
27.09.2018

Rozlehlost Islandu je šokující, děsivá a zároveň úžasná

I dnes pokračujeme v cestě po Islandu, kdy nám Jirka Kolbaba popsal další ze svých úžasných zážitků a dojmů.
25.09.2018

Ve středu Islandu trénovali kosmonauti Apolla

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na další místo, které navštívil v rámci cesty po Islandu, a to do jeho středu. Ten je syrovým, izolovaným místem, na kterém dokonce trénovala posádka Apolla.
24.09.2018

Na Islandu se vykoupete v léčivé vodě

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou pokračovali v cestě po Islandu, dnes jsme se zastavili ve městě Hveragerdi a geotermální energie.
21.09.2018

Duhové hory na Islandu jsou rájem plným českých turistů

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou pokračovali v naší cestě po Islandu. Naší další zastávkou byl jeden z rájů na zemi - Duhové hory, které jsou velmi oblíbené i u českých turistů.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.