OBECNÍ DŮM

Publikováno: 21.09.2018 09:43
Obecní dům patří právem mezi národní kulturní památky. Je klenotem, jehož význam dalece překročuje hranice České republiky. Zažijte u nás neopakovatelnou atmosféru nádherných koncertů, plesů, výstav a módních přehlídek, nebo si s přáteli vychutnejte noblesu salonků a restaurací.

Vezměte své děti a nechte je projít místy, kudy kráčely naše dějiny. Jistě pak nikdy nezapomenou, kde stál Královský dvůr a odkud 28. října 1918 „otcové zakladatelé“ vyhlásili samostatnost Československa, kde na konci roku 1989 proběhla první setkání komunistické vlády s představiteli Občanského fóra v čele s Václavem Havlem.

Více zde.

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY OBECNÍHO DOMU

Komentované prohlídky Obecního domu, Národní kulturní památky, se konají pravidelně v anglickém a českém jazyce. Pro organizované skupiny lze předem objednat mimořádné komentované prohlídky v českém, anglickém i jiném světovém jazyce. Jejich součástí je prohlídka dané trasy spojená s poutavým výkladem našich průvodců a poskytnutí doprovodných tištěných textů až v devíti světových jazycích. Prohlídka trvá přibližně hodinu.

Více zde.

SLOVANSKÁ EPOPEJ
19. 7. 2018 - 13. 1. 2019
Výstavní sály

Slovanská epopej se představuje v prostorách, které jsou spjaty se vznikem Československa a zároveň s dalším dílem Alfonse Muchy, který zde dekoroval Primátorský salónek. Výstavní prostory v Obecním domě patří k nejreprezentativnějším v Praze a jsou svým secesním charakterem velice spřízněné s autorovou dekorativní tvorbou. Pro cyklus Slovanské epopeje pochopitelně vytvářejí také velice vhodnou kulisu, nicméně jejich kapacita nestačí pro všech dvacet monumentálních pláten. Najdete zde třináct obrazů menších rozměrů, které vesměs vznikly během první světové války a těsně po ní.

Po úspěšném přijetí Muchova cyklu v Japonsku, kde jej v National Art Center vidělo přes 660 000 diváků, je tu další příležitost pro domácí i četné zahraniční diváky shlédnout větší část cyklu ve velkolepé atmosféře Obecního domu jako historického centra, z nějž vzešla naše státnost.

Více zde.

28. ŘÍJNA
28. 9. – 31. 12. 2018
Český pánský klub

Výstava 28. říjen nabídne unikátní příležitost navštívit prostory někdejšího Českého pánského klubu, ve kterých zástupci Národního výboru československého podepsali 28. října 1918 zákon o vzniku samostatného československého státu. Exponáty z fondů a sbírek Archivu hlavního města Prahy a několika dalších paměťových a kulturních institucí přiblíží kromě události vedoucí k tomuto historickému mezníku a osobností s ním spjatých také vývoj názorů představitelů pražské samosprávy k otázce samostatného státu a reflexi vzniku republiky ve 20. století. Výstavu bude doprovázet cyklus přednášek.

Více zde.

Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.