Faerské ostrovy jsou fotogenické a plné úžasných lidí

Publikováno: 12.09.2018 08:25
Cesta karavanem na Island pokračuje, ale než na něj společně s Jirkou Kolbabou dorazíme, prohlédneme si ještě Faerské ostrovy. Na těch poznáte nejen fotogenickou přírodu, ale i úžasné lidi.

Cestovatel Jirka Kolbaba jede obytným vozem na Island. Přes Německo a Dánsko jsme se dostali na trajekt a plujeme dál.

Nejprve se pluje k Shetlandským ostrovům, ale tam se nevystupuje, tam je lidé jen fotí z paluby. Ta zastávka, která je zpravidla několikahodinová, když jsem v minulosti cestoval na Island, tak jsem si dopřál i třídenní zastávku, ta je na Faerských ostrovech. To už je velký zážitek, protože přístav Tórshavn mě velice, velice fotogenický a když potom vyjedeme z té lodi a máme několik hodin na to, abychom ty ostrovy poznali, tak máme šanci vidět zajímavé přírodní scenérie nebo něco chutného pojíst a nebo se setkat s místními Faeřany.

A kde vlastně Faerské ostrovy leží?

Leží v Atlantiku na jihozápadě norského moře, severozápadně od Skotska. Jsou asi v polovině cesty mezi Norskem a Islandem. Hlavní město je Tórshavn a žije tady na padesát tisíc lidí. Je to konstituční monarchie a oni se v tom pochopitelně vyžívají, že mají královnu. Je to celkem osmnáct ostrovů, jedenáct ostrůvků a také několik útesů. Ty ostrovy jsou ohřívány golfským proudem, takže tady není zdaleka taková zima, jak bychom na tuto oblast očekávali. Živí se zde rybářstvím a jsou to zajímavý, příjemní, pozoruhodní lidé, se kterými se tu potkávám.

Ti jsou přeci všude. Ale jací jsou Faeřané?

Jsou to hlavně lidé nastavení na takovou úžasnou interpersonální komunikaci, to mě na tom hodně bavilo. Když jsem tady byl poprvé, tak jsem zrovna zažil takový svátek, nějaký národní, kdy byli lidé v krojích, děti, ženy, muži, tancovali, zpívali a udělalo mi to moc radost, že jsem mohl fotit ty lidi právě v tom typickém historickém oblečení. A musím říci, že jsem se nikdy na těchto ostrovech, jakkoliv jsem tady prožil teprve jenom čtyři dny, nesetkal s nějakým odmítnutím nebo s nějakou arogancí nebo že by někdo neopětoval pozdrav nebo úsměv. Ba naopak. Oni zdraví předem.

14.09.2018

Ve městě Djúpivogur na Islandu objevíte zajímavou ptačí galerii

I dnes jsme se dovolali Jirkovi Kolbabovi na Island, tentokrát jsme se zastavili ve městě Djúpivogur, kde naleznete zajímavou galerii.
13.09.2018

Na východě Islandu se dá zažít velké dobrodružství

Karavanové dobrodružství po Islandu pokračuje, dnes nám Jirka Kolbaba představil východ této země.
11.09.2018

Plavba trajektem na Island je bezpečná

Islandské dobrodružství Jirky Kolbaby pokračuje, a tak jsme se s ním spojili i dnes, aby nám řekl více o cestě trajektem.
10.09.2018

Jirka Kolbaba vyráží na dlouhou cestu karavanem po Islandu

Jirka Kolbaba sbalil karavan a vydal se na dlouhou cestu na Island. Dnes jeho dobrodružství začíná přejezdem přes Německo a Dánsko.
07.09.2018

Koala není medvídek!

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili do Austrálie, kde žije koala. Kromě toho, že koala není medvídek, nám o něm náš cestovatel vyprávěl mnoho dalších zajímavostí.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.