Duhové hory na Islandu jsou rájem plným českých turistů

Publikováno: 21.09.2018 08:25
Dnes jsme s Jirkou Kolbabou pokračovali v naší cestě po Islandu. Naší další zastávkou byl jeden z rájů na zemi - Duhové hory, které jsou velmi oblíbené i u českých turistů.

Jsme v Duhových horách, právě projíždíme Islandem. Kde leží? Je to tak krásné, když se na to koukáme na fotkách...

Jsou v oblasti Landmannalaugar, je to takové místo ve vnitrozemí, kde se takové zbarvené ryolitové hory střídají s bublajícími prameny a zelenými kopci. Jsou tu neuvěřitelné kupy sopečného skla, jsou tu kouřící fumaroly, jezera, potoky, naprosto úžasné výhledy. Je to jeden z rájů světa, pro který jezdí mnnoho lidí právě na Island, aby si to tady mohli vyfotit, natočit, aby tady mohli strávit nějaký čas, aby tu mohli absolvovat třeba treky. To je něco nezapomenutelného.

Ty fotky jsou nádherné, ale proč ještě vyrazit do Duhových hor?

Lidé sem jezdí proto, aby třeba z toho tábora, který je za takovými dvěma řekami, kde je dokonce termální koupaliště, kde máme to zázemí, odtud vyráželi na treky. A ty trvají třeba až čtyři dny. Chodí se do okolních kopců, po lávových polích a dá se dojít až do Thorsmörk, což je třeba buď padesát kilometrů nebo delší trasa má osmdesát až devadesát kilometrů. Já jsem ten trek tři dny ještě nikdy nešel, k tomu se musím přiznat, a dost se za to stydím, ale mnohokrát jsem šel jednodenní treky v obou dvou směrech, a vždycky to byl velký, hluboký zážitek a fotografické hody.

Ty máš hluboké zážitky, všude potkáš Čecha!

Já jsem třeba potkal šest Čechů, kteří se právě vraceli ze čtyřdenní cesty vnitrozemím, strávili čtyři dny na cestě, z toho dva jim propršelo, padal sníh, takže byli úplně zmrzlí, ale byli šťastní, že to zvládli. Také jsem potkal třeba terénní autobus české cestovky, potkal jsem zde 32 turistů jiné české cestovky a potkávám zde mnoho a mnoho Čechů, kteří individuálně cestují, spí tady pod stany, cestují terénními auty a organizují treky. Protože Češi jsou známí tím, že kdykoliv někam přijedou, tak tam zpravidla i sportují.

01.10.2018

Islanďané se dožívají nejvyššího věku na světě

I dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na Island, tentokrát nás zajímalo, proč se Islanďané dožívají nejvyššího věku na světě.
27.09.2018

Rozlehlost Islandu je šokující, děsivá a zároveň úžasná

I dnes pokračujeme v cestě po Islandu, kdy nám Jirka Kolbaba popsal další ze svých úžasných zážitků a dojmů.
26.09.2018

Obytný karavan Jirky Kolbaby je luxusní

Naše posluchače zajímá, jak vypadá obytný karavan, kterým se Jirka Kolbaba už několik týdnů pohybuje na Islandu, a tak nám ho dnes popsal.
25.09.2018

Ve středu Islandu trénovali kosmonauti Apolla

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na další místo, které navštívil v rámci cesty po Islandu, a to do jeho středu. Ten je syrovým, izolovaným místem, na kterém dokonce trénovala posádka Apolla.
24.09.2018

Na Islandu se vykoupete v léčivé vodě

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou pokračovali v cestě po Islandu, dnes jsme se zastavili ve městě Hveragerdi a geotermální energie.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.