Doprovázet prvňáčka do školy může být pořádná fuška

Publikováno: 02.09.2018 09:00
Zhruba sto tisíc dětí zítra rodiče poprvé doprovodí do lavic. Taková cesta do školy může přitom podle Moniky Vrchotové přinést i nečekané zážitky.

Třeba když zaspíte, což se nám s Bětkou stávalo docela často. Jednou jsme vstaly opravdu pozdě, takže jsem nestihla připravit svačinu a rozhodla se cestou koupit něco v pekařství. Dosprintovaly jsme tam, Bety nervóznější než já, že přijde pozdě, si nemohla pořádně nic vybrat a když už se konečně rozhodla, tak jsem zjistila, že jsem si v tom fofru zapomněla peníze. Tak jsem hodila na prodavačku útrpný výraz, že ji přece nemůžu nechat o hladu. Nakonec se paní prodavačka smilovala, čímž mě upřímně překvapila. A ještě více mě šokovala, když jsem tam asi za půl hodiny celá ufuněná dorazila a s omluvou a velkými díky jí dávala těch 13 korun, a ona vůbec nevěděla za co.

V době, kdy Bety ještě tolerovala mou přítomnost po svém boku a nechala si nosit aktovku, se mi stala ještě jedna „prekérka.“ Na chodníku před domem jsem si chtěla zavázat tkaničku a upadl mi přitom knoflík od kalhot, které se okamžitě začaly sesouvat dolů – v té době mi byly ještě volnější, teď už bych je ani nezapla. A protože jsme opět šli později, nestíhala jsem vyběhnout zpátky do bytu, takže jsem strčila ruce do kapes a tak si ty kalhoty přidržovala. Problém nastal v pekařství, když jsem potřebovala sundat aktovku a dát do ní koupený koláček. Myslím, že okolo stojící moc nechápali, proč vše dělám složitě jednou rukou a tu druhou mám jako frajerka v kapse. Ale zvládla jsem to, a nakonec se mi podařilo dojít do školy i zpět, aniž bych nechtěně vystavila na ulici své půlky.

Pevné knoflíky a také nervy na začátku nového školního roku přeje Monika Vrchotová.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

16.09.2018

Když vám v kufru něco chybí...

Balení na dovolenou vyžaduje soustředění. Někdo hází do kufru věci, jak ho napadnou, jiný si pro jistotu píše seznam. Ani to ale není záruka, že na něco nezapomene, jak se přesvědčila Monika Vrchotová.
09.09.2018

Jak se dá cestou k autu zabloudit...

Problém s parkováním řeší řada řidičů. Některým se občas stane, že tak dlouho krouží a hledají místo, že druhý den přesně netuší, kde zaparkovali. Párkrát takto tápala i Monika Vrchotová.
26.08.2018

Někdo chodí za školu, někdo „za beach“

Blíží se začátek školy a řada rodičů tak pomalu dumá, na jaký kroužek své dítko přihlásí. Jak říká Monika Vrchotová, pro některé to může být pěkný oříšek.
19.08.2018

Na geny jsme „krátký“

Geny jsou „věc“, kterou neovlivníme. Můžou nejen za náš vzhled, ale i za povahu. A nejvíc je to vidět na dětech. Už se o tom přesvědčila i Monika Vrchotová.
12.08.2018

Jak se nezapomenutelně vrýt do paměti (i do holeně)

Každý z nás někdy spadl a natloukl si. Někomu pak na památku zůstala jizva. A hned dvě má na svědomí Monika Vrchotová.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.