Výšlap na Mt. Blanc: V dobrém počasí je bez rizika

Publikováno: 30.08.2018 13:40
Jarda Zaoral, mladý cestovatel a horolezec, je v závěru své evropské mise. Pokořil i nejvyšší horu Evropy (zároveň Francie a Itálie), takže se dostal do výšky 4.810 metrů nad mořem.

„Musím uznat, že nám mimořádně přálo počasí, což je základ pro zdolání tohoto vrcholu,“ přiznává cestovatel. Výstup podle něj trval několik hodin a díky příznivému klimatu byl naprosto bez rizika. Pomohl také nocleh na jedné chatě, kde byla naštěstí volná kapacita. „Někteří turisté jsou ale opravdu nezodpovědní. Potkali jsme Švédy, kteří šli bez helem, a taky Čechy, kteří stanovali na místě, kde se to nesmí,“ upozorňuje Jarda Zaoral. Z Francie se přesune do Finska a pak ještě do Švédska. Pak bude celá jeho mise splněna!

www.thebestviewpoints.com
https://www.instagram.com/jardas.best.viewpoints/

Foto: Instagram Jaromír Zaoral

18.09.2018

Splněno! Náš dobrodruh vylezl na 27 hor!

Huráááá, je dobojováno! Jarda Zaoral pokořil všechny nejvyšší vrcholy zemí Evropské unie a úspěšně tak završil svoji misi. Poslední zdolanou horou byla osmnáctisetmetrová Dinara v Chorvatsku.
05.09.2018

Jdu na sever, a jdu na jih. Náš cestovatel se cítil jako Cimrman

Nejvyšší hora Švédska Kebnekaise (2104 metrů n.m.) se oproti jiným horám pyšní jednou velkou zvláštností. Má totiž dva vrcholy. Jižní je ledovcový a severní je pevninský. Když v létě taje, tak je nejvyšší vrchol na pevnině, když padá sníh a mrzne, přesouvá se nejvyšší bod na ledovec.
03.09.2018

Piják ukončil na finské hoře pivní sezónu

Evropské dobrodružství pokračuje. Cestovatel Jarda Zaoral pokořil nejvyšší finskou horu Halti (1324 metrů nad mořem), kde na samém vrcholu potkal finského milovníka piva.
27.08.2018

Slovinský Triglav: Ukrutné převýšení dá pořádně zabrat

Říkáme mu eurolezec a už dva měsíce sledujeme jeho expedici po nevyšších vrcholech zemí Evropské unie. Jarda Zaoral se přesunul z Rakouska do Slovinska, kde zdolal další alpský vrchol.
17.08.2018

Na nejvyšší horu Německa útočí Japonci v sandálech

Je to k nevíře, ale na Zugspitze (2962 m.n.m.) se potkávají dva světy. Plně vybavení horolezci tam míjejí turisty oblečené v plážovém stylu a v letním obutí.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.