Tak nám to vedro bude pokračovat

Publikováno: 01.08.2018 15:58
Tak nám to vedro bude pokračovat. Předpověď na webu je jasná: Zítra máme dalších 35 stupňů… Oproti dnešku je to o celé dva stupně míň! Co na to síť?

Tak některá vysvětlení klimatických jevů může přinést webová stránka www.rceni.cz. Je tam samozřejmě i chlívek srpen. A co se dočítáme... Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče. Tak jestli náhodou jsme to příjemné počasí neprokoučovali už minulý měsíc. Další pranostika říká, že když srpen z počátku hřeje, ledový vítr v zimě dlouho věje. To nás asi čeká dost hustá zima. A ještě jedna… Když je v srpnu ráno hodně rosy, mají z toho radost vosy. Té rosy asi moc není, že!? Á propos, kdy jste naposledy viděli vosu?

Titulky na zpravodajských webech jsou ale výmluvné… Nesnesitelné horko – tropické teploty potrvají celý srpen, píší například lidovky.cz. Web expres.cz označuje tohleto léto jako „taškentské“ a zimu jako „albánskou“. Na vedru ale redaktoři vidí i pozitivní dopady. Za prvé – ušetříme za teplo. Domy budou stydnout až do podzimu. Za druhé – ušetříme na oblečení. Jaro a podzim totiž zmizí, takže s tím vyhodíme i věci na tahleta roční období. Za třetí – přestaneme vyhazovat peníze za dovolené. Na zahradách totiž budeme mít citrusy a palmy místo tújí. Cestování za exotikou tak vymizí. Jo, a s tím vším zavedeme siestu jako na jihu. Takže Češi to v práci brzy zabalí a už se nevrátí, předvídá expres.cz.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

15.08.2018

Politici mají sice dovolenou, o rozruch je ale i tak postaráno

Šéf komunistů Vojtěch Filip tvrdí, že okupaci v roce 1968 nezpůsobili Rusové, ale Ukrajinci. Na síti se okamžitě zvedla vlna nevole i vzrušených komentářů.
13.08.2018

Spálené hradní trenky můžou přijít pěkně draho!

Demonstrativní akce pana prezidenta si všimly úřady. A Hradu hrozí pokuta!
10.08.2018

Malá kauza několikadenní ministryně Malé se pomalu blíží ke konci

Malá kauza několikadenní ministryně Malé se pomalu blíží ke konci. Taťána Malá opravdu malinko opisovala ve své diplomové práci o králících. Mendelova univerzita to považuje za etické selhání a lidé o tom diskutují na webu.
03.08.2018

Okamura si neškrtne v předvolebních debatách deníku Blesk

Přišlo to jako blesk z čistého nebe! Okamura si neškrtne v předvolebních debatách deníku Blesk. Redakce se bojí, že by zástupci SPD šířili v diskuzích nenávist. Ale to není všechno...
02.08.2018

Na pražské Letné bude večer pěkně horko!

Na pražské Letné bude večer pěkně horko. Fotbalová Sparta musí dohnat ztrátu ze Srbska, aby postoupila do dalšího předkola Evropské ligy. Subotici musí nastřílet tři góly! Jaké jsou reakce fanoušků?
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.