Slovinský Triglav: Ukrutné převýšení dá pořádně zabrat

Publikováno: 27.08.2018 12:08
Říkáme mu eurolezec a už dva měsíce sledujeme jeho expedici po nevyšších vrcholech zemí Evropské unie. Jarda Zaoral se přesunul z Rakouska do Slovinska, kde zdolal další alpský vrchol.

Triglav (2864 metrů nad mořem) je podle našeho cestovatele známý tím, že je to bouřková hora a že je nutné překonat extrémní dvoutisícové převýšení. Tentokrát mu ale počasí přálo, takže výstup se uskutečnil podle plánu. „Rozložili jsme si ho do dvou dnů a všechno to klaplo. První den jsme skončili v chatě pod vrcholem a hned brzy ráno jsme úspěšně zaútočili,“ popisuje dobrodruh svůj další výkon. Strategie se ukázala jako správná, protože cestou potkali minimum turistů. To nejtěžší však expedici teprve čeká. Nejvyšší hora Evopy Mont Blanc. To je vskutku výzva!

www.thebestviewpoints.com
https://www.instagram.com/jardas.best.viewpoints/

Foto: Instagram Jaromír Zaoral

18.09.2018

Splněno! Náš dobrodruh vylezl na 27 hor!

Huráááá, je dobojováno! Jarda Zaoral pokořil všechny nejvyšší vrcholy zemí Evropské unie a úspěšně tak završil svoji misi. Poslední zdolanou horou byla osmnáctisetmetrová Dinara v Chorvatsku.
05.09.2018

Jdu na sever, a jdu na jih. Náš cestovatel se cítil jako Cimrman

Nejvyšší hora Švédska Kebnekaise (2104 metrů n.m.) se oproti jiným horám pyšní jednou velkou zvláštností. Má totiž dva vrcholy. Jižní je ledovcový a severní je pevninský. Když v létě taje, tak je nejvyšší vrchol na pevnině, když padá sníh a mrzne, přesouvá se nejvyšší bod na ledovec.
03.09.2018

Piják ukončil na finské hoře pivní sezónu

Evropské dobrodružství pokračuje. Cestovatel Jarda Zaoral pokořil nejvyšší finskou horu Halti (1324 metrů nad mořem), kde na samém vrcholu potkal finského milovníka piva.
30.08.2018

Výšlap na Mt. Blanc: V dobrém počasí je bez rizika

Jarda Zaoral, mladý cestovatel a horolezec, je v závěru své evropské mise. Pokořil i nejvyšší horu Evropy (zároveň Francie a Itálie), takže se dostal do výšky 4.810 metrů nad mořem.
17.08.2018

Na nejvyšší horu Německa útočí Japonci v sandálech

Je to k nevíře, ale na Zugspitze (2962 m.n.m.) se potkávají dva světy. Plně vybavení horolezci tam míjejí turisty oblečené v plážovém stylu a v letním obutí.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.