Politici mají sice dovolenou, o rozruch je ale i tak postaráno

Publikováno: 15.08.2018 08:56
Šéf komunistů Vojtěch Filip tvrdí, že okupaci v roce 1968 nezpůsobili Rusové, ale Ukrajinci. Na síti se okamžitě zvedla vlna nevole i vzrušených komentářů.

 Český internet cituje Filipovy výroky pro britský Guardian. Uvěďme některé z nich: Brežněv – tehdejší sovětský diktátor – byl Ukrajinec, takže Rusové s okupací nemají nic společného. KSČM nemůže cítit odpovědnost za osmašedesátý. Historie je zfalšovaná v neprospěch Ruska. Nejvíc pro okupaci křičelo východní Německo, Polsko a Maďarsko. Tyto výroky zaujaly i zahraniční média, také na Ukrajině a v samotném Rusku.

A nejen tam. Hlasitě se na twitteru ozval předseda ODS Petr Fiala. Podle něj se komunisté nemění i se svými výmysly a obdivem k Moskvě.

Tvítuje i poslanec a bývalý šéf TOP 09 Kalousek: Teď čeká, až o něm Andrej Babiš řekne, že za tu invazi může taky on. Ostatně jako za všechno. A na sociálních sítích a v diskuzích pod články se sbíhají další reakce: Podle Filipovy logiky rozpoutali druhou světovou válku Rakušané (Hitler se přece narodil v Rakousku). A válku nakonec vyhráli Gruzínci (Stalin byl přece z Gruzie). Biľak a Husák byli Slováci, takže čeští komunisté jsou z obliga. Ještě větší blb, než jsme čekali, cituji z diskuze na webu iDNES.cz. Na twitteru se už ozvala i ukrajinská ambasáda. KSČM považuje za stranu, která šíří lži a která je důsledným advokátem zločinů Ruska.

16.08.2018

Miroslav Kalousek je v nemocnici a Schumacher se stěhuje na Mallorcu?

Politik Miroslav Kalousek je v nemocnici. Pilot Michael Schumacher se prý stěhuje do nového domu. Odpůrce migrantů randí s Íránkou.
16.08.2018

Můžou za to rozhodčí!

Fotbalová Slavia cítí nebetyčnou křivdu! V Kyjevě prohrála souboj o Ligu mistrů a diskutující na síti mají jasno.
13.08.2018

Spálené hradní trenky můžou přijít pěkně draho!

Demonstrativní akce pana prezidenta si všimly úřady. A Hradu hrozí pokuta!
10.08.2018

Malá kauza několikadenní ministryně Malé se pomalu blíží ke konci

Malá kauza několikadenní ministryně Malé se pomalu blíží ke konci. Taťána Malá opravdu malinko opisovala ve své diplomové práci o králících. Mendelova univerzita to považuje za etické selhání a lidé o tom diskutují na webu.
03.08.2018

Okamura si neškrtne v předvolebních debatách deníku Blesk

Přišlo to jako blesk z čistého nebe! Okamura si neškrtne v předvolebních debatách deníku Blesk. Redakce se bojí, že by zástupci SPD šířili v diskuzích nenávist. Ale to není všechno...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.