Někdo chodí za školu, někdo „za beach“

Publikováno: 26.08.2018 09:00
Blíží se začátek školy a řada rodičů tak pomalu dumá, na jaký kroužek své dítko přihlásí. Jak říká Monika Vrchotová, pro některé to může být pěkný oříšek.

Takhle - pokud má dítě jasno, co chce dělat, není co řešit. Ale když neví, stojí rodič před dilematem, jestli ukojí svoje nenaplněné ambice nebo realisticky zhodnotí schopnosti svého dítka. Třeba já jsem se v dětství sama učila na flétnu a na kytaru a nikam daleko jsem to nedotáhla. Takže když ve školce přišli s flétnovým kurzem, neváhala jsem – Bety navíc docela pěkně zpívala, tak jsem si říkala, že by třeba mohla mít hudební vlohy. Nemá – nebo zatím je tedy nerozvinula. S flétnou každopádně skončila po 3 měsících, protože ji absolutně nebavilo doma cvičit.

Pak jsem si řekla, že zkusíme nějaký sport – třeba já dělala atletiku. Bety po dovolené v Pecce, kde s kamarády hrajeme beachvolejbal, řekla, že by to chtěla taky umět, tak jsem ji přihlásila na beach. Do třetí třídy tam s menším brbláním chodila, na začátku čtvrté třídy už brblala hodně, ale pak to přešlo a já si říkala, jak je to super. Až jsem se v únoru jen tak mezi řečí zeptala, jakého trenéra ten den měli, a Bety, že si to nepamatuje. Tak jsem zbystřila a všimla si, jak maličko natahuje. Po chvíli ufňukaná přiznala, že tam s kamarádkou sice jela, ale místo na kurtu strávily hodinu v tamní restauraci pojídáním brambůrků a popíjením coly, které zaplatila ze svého kapesného. Musím říct, že mi cukaly koutky, abych se nerozesmála. Když mi ale pak Bety už hystericky plačící přiznala, že takhle to praktikovala v podstatě celého půl roku, úsměv mi ztuhl na rtech. Řekla jsem jí, že to měla přiznat hned, ale takhle, že mi vrátí půlku z peněz, které jsem zaplatila, což byly v podstatě její celoživotní úspory. Z beachvolejbalu jsem ji odhlásila, a pak jsem svolila a přihlásila ji na koně, což je ještě dražší koníček než beachvolejbal, ale ježdění ji opravdu chytlo, tak si říkám, že to jsou konečně aspoň dobře investované peníze.

Šťastnou ruku při výběru koníčků vašich dítek přeje Monika Vrchotová.

16.09.2018

Když vám v kufru něco chybí...

Balení na dovolenou vyžaduje soustředění. Někdo hází do kufru věci, jak ho napadnou, jiný si pro jistotu píše seznam. Ani to ale není záruka, že na něco nezapomene, jak se přesvědčila Monika Vrchotová.
09.09.2018

Jak se dá cestou k autu zabloudit...

Problém s parkováním řeší řada řidičů. Některým se občas stane, že tak dlouho krouží a hledají místo, že druhý den přesně netuší, kde zaparkovali. Párkrát takto tápala i Monika Vrchotová.
02.09.2018

Doprovázet prvňáčka do školy může být pořádná fuška

Zhruba sto tisíc dětí zítra rodiče poprvé doprovodí do lavic. Taková cesta do školy může přitom podle Moniky Vrchotové přinést i nečekané zážitky.
19.08.2018

Na geny jsme „krátký“

Geny jsou „věc“, kterou neovlivníme. Můžou nejen za náš vzhled, ale i za povahu. A nejvíc je to vidět na dětech. Už se o tom přesvědčila i Monika Vrchotová.
12.08.2018

Jak se nezapomenutelně vrýt do paměti (i do holeně)

Každý z nás někdy spadl a natloukl si. Někomu pak na památku zůstala jizva. A hned dvě má na svědomí Monika Vrchotová.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.