Na nejvyšší horu Německa útočí Japonci v sandálech

Publikováno: 17.08.2018 16:00
Je to k nevíře, ale na Zugspitze (2962 m.n.m.) se potkávají dva světy. Plně vybavení horolezci tam míjejí turisty oblečené v plážovém stylu a v letním obutí.

 „Jde vskutku o bizarní výjev, na cestě jsme potkali japonské turistky v sukních a sandálech,“ upřesňuje Jarda Zaoral, který se blíží ke konci své mimořádné expedice, kdy postupně zdolává nejvyšší vrcholy členských zemí Evropské unie.

Podle něj jde opravdu o naprosto nevhodné oblečení na třítisícovou horu. „Překvapilo mě, kolik na Zuigspitze těch turistů bylo,“ doplňuje dobrodruh, který si zakázal používat na výstupech lanovky. Zvolil proto poměrně dlouhou variantu a cestu na vrchol rozložil do dvou dnů. Trasa byla sice delší, zato si Jarda mohl dopřát pravé bavorské klobásky a pšeničné pivo. To se to potom po ránu stoupalo! Expedici ještě čekají tři poslední hory ve Francii, Itálii, Švédsku a Finsku.

www.thebestviewpoints.com
https://www.instagram.com/jardas.best.viewpoints/

Foto: Jaromír Zaoral

18.09.2018

Splněno! Náš dobrodruh vylezl na 27 hor!

Huráááá, je dobojováno! Jarda Zaoral pokořil všechny nejvyšší vrcholy zemí Evropské unie a úspěšně tak završil svoji misi. Poslední zdolanou horou byla osmnáctisetmetrová Dinara v Chorvatsku.
05.09.2018

Jdu na sever, a jdu na jih. Náš cestovatel se cítil jako Cimrman

Nejvyšší hora Švédska Kebnekaise (2104 metrů n.m.) se oproti jiným horám pyšní jednou velkou zvláštností. Má totiž dva vrcholy. Jižní je ledovcový a severní je pevninský. Když v létě taje, tak je nejvyšší vrchol na pevnině, když padá sníh a mrzne, přesouvá se nejvyšší bod na ledovec.
03.09.2018

Piják ukončil na finské hoře pivní sezónu

Evropské dobrodružství pokračuje. Cestovatel Jarda Zaoral pokořil nejvyšší finskou horu Halti (1324 metrů nad mořem), kde na samém vrcholu potkal finského milovníka piva.
30.08.2018

Výšlap na Mt. Blanc: V dobrém počasí je bez rizika

Jarda Zaoral, mladý cestovatel a horolezec, je v závěru své evropské mise. Pokořil i nejvyšší horu Evropy (zároveň Francie a Itálie), takže se dostal do výšky 4.810 metrů nad mořem.
27.08.2018

Slovinský Triglav: Ukrutné převýšení dá pořádně zabrat

Říkáme mu eurolezec a už dva měsíce sledujeme jeho expedici po nevyšších vrcholech zemí Evropské unie. Jarda Zaoral se přesunul z Rakouska do Slovinska, kde zdolal další alpský vrchol.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.