Na Čechy narazíte všude, i v Antarktidě.

Publikováno: 17.08.2018 08:51
Dnes už se do Antarktidy jezdí jinak, než před několika málo lety. Už to zkusilo i hodně Čechů.

 

Dnes jsou už produkty cestovních kanceláří, se kterými se mohou dostat na tento výlučný, originální kontinent, který je bílý a ledový a přitom není úplně nepřátelský, jak by se mohlo na první pohled zdát. Takže někdo, kdo má rád zimu a chlad, tak si tady opravdu užije. A někdo, kdo ji rád nemá, tak to snese úplně v pohodě. Proto dnes lidé, kteří mají touhu, čas, nastřádají peníze, tak jsou schopni se do tohoto místa podívat.

Prý tam máme i spoustu vědců?

To je pravda. Od roku 2006 máme oficiální českou stanici v Antarktidě, na ostrově Jamese Rosse, tým přírodovědců z Masarykovy university, pod vedením pana profesora Pavla Proška si splnil sen a spolu s dalšími odborníky vystavěl naprosto úžasnou ekologickou stanici.  Já měl tu čest se tam s nimi chvíli ocitnout, absolvovat s nimi některé výzkumy, bádání, sběr materiálu a podobně. Pro mne je Antarktida opravdu velká špička a proto, když o ní mluvím, tak se úplně chvěji.

Prostě Antarktida je top.

Je to pro mne největší výlet mého života. Absolvoval jsem 3x  Antarktidu a vždy to bylo nezapomenutelné, vždy to bylo jiné a vždy jsem si uvědomil takovou tu slavnostní chvilku, okamžik výlučnosti, pocit, že jsem vyvolený, že můžu navštívit tento kontinent, který patří tučňákům. Pokud někdo má touhu vidět Antarktidu, stojí to zato. Peníze, které člověk vloží do takového výletu, ty se mnohonásobně vrátí v tom intenzivním zážitku, který tu člověk zažije.

24.08.2018

Jízda offroadem na poušti v Dubaji je adrenalinový zážitek!

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou projeli na čtyřkolkách na poušti v Dubaji. Poslechněte si více o tomto nezapomenutelném adrenalinovém zážitku.
23.08.2018

Jirka Kolbaba v Dubaji objevil ztracený podmořský svět i mnoho atrakcí pro děti

I dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Dubaje, kde naleznete nejen ztracené podmořské město, ale i mnoho a mnoho atrakcí pro děti, ze kterých je nadšený i náš cestovatel.
22.08.2018

Kuchyně v Dubaji nezklame!

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou ochutnali vynikající a zdravou kuchyni, na které si on v těchto dnech pochutnává v Dubaji.
21.08.2018

Dubaj je ideálním místem pro rodiny s dětmi

Dnes jsme se Jirkovi Kolbabovi dovolali do Dubaje. Ta ho nadchla nejen při porovnávání staré a nové Dubaje, ale také množstvím atrakcí pro děti.
20.08.2018

Barmani v Karibiku mluví česky!

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do rozlehlého Karibiku, kde na mnoha místech nejen vlají české vlajky, ale místní barmani mluví češtinou.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.