Motorová vozidla mají na ostrově Lombok stopku

Publikováno: 30.08.2018 08:50
Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na ostrov Lombok, který si začátkem srpna prošel zemětřesením. I přesto je to ale romantická dovolenková destinace s původními kulturami a usměvavými lidmi...

Začátkem srpna bylo na indonéském ostrově Lombok a Bali velké zemětřesení, které stálo životy 142 lidí. Lombok bývá častým cílem cestovatele Jirky Kolbaby...

Došlo tady 5.8. poprvé a pak ještě k několika různým otřesům zemětřesení, až 6,9 Richterovy škály. Bohužel tady už dneska zaregistrovali 436 promarněných lidských životů a 1500 zraněných lidí, to je pochopitelně velmi smutné. Ostrov Lombok je známý tím, že se sem jezdí za vulkánem Rinjani nebo na pláže. Nebo se jezdí na okolní ostrovy potápět se, šnorchlovat a podobně.

O Indonésii koluje zajímavostí. Já jsem slyšela, že auta mají na Lomboku stopku.

Tady se nesmí jezdit motorovými vozidly, člověk se musí přepravovat pouze pěšky nebo ne kole a nebo jezdit koňským spřežením, kterému se říká cidomo. Tady ještě můžeme skutečně nasát atmosféru, která nám připomene doby minulé. Jakkoliv turismus tato místa postupně velmi rychle mění, přesto ale na některých lokalitách kolem ostrova Lombok ještě najdeme původní kultury, původní atmosféru a skvělé, hlavně skvělé, usměvavé a vstřícné lidi.

Když říkáš původní kultury a atmosféru, jací lidé vlastně na tomto indonéském ostrově žijí?

Sasakové zeména. Také 300 tisíc Balijců. Celkový počet obyvatel ostrova Lombok, což dokonce v překladu z indonéštiny znamená pálivá paprička, Lombok znamená chilli paprika, je kolem tří milionů, řekl bych spokojených lidí, kteří vyznávají určitě mechanismy, stará náboženství a tak dále. Takže to jedna z těch mimořádně romantických dovolenkových destinací. Teď bohužel smutně zapsaná právě po tom zemětřesení.

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

31.08.2018

Skalnatý útvar mnoho hlav v Austrálii je pojmenován po ruské velkovévodkyni

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou vyrazili do centrální Austrálie, kde se nacházejí pozoruhodné skalnaté útvary se zajímavým jménem.
29.08.2018

Dubaj má pozoruhodnou architekturu i dokonalou dopravní síť

I dnes ráno jsme se s Jirkou Kolbabou vrátili do Dubaje, kde strávil uplynulé dva týdny. Co ho zaujalo a co by doporučil každému, kdo se na toto místo chystá?
28.08.2018

Jirka Kolbaba fotil Dubaj ze vzduchu i z vody

I dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vrátili do Dubaje, tentokrát jsme si ji prohlédli nejen ze vzduchu, ale i z vody...
27.08.2018

Projekt nejvyšší budovy světa v Dubaji patřil původně Melbourne

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na nejvyšší budovu světa v Dubaji, na Burdž Chalífa, která oplývá mnoha zajímavostmi.
24.08.2018

Jízda offroadem na poušti v Dubaji je adrenalinový zážitek!

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou projeli na čtyřkolkách na poušti v Dubaji. Poslechněte si více o tomto nezapomenutelném adrenalinovém zážitku.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.