Loučení s Bolívií

Publikováno: 15.08.2018 08:51
Jirka Kolbaba se do Bolívie musí vrátit! Nestihl vše, co si naplánoval.

Jsme v Jižní Americe, v Bolívii. Včera jsme byli ve městě La Paz a Jirkovi se tam moc líbilo. Jak pokračuje výlet?

Ještě jsem nad městem fotil další městečko, El Alto, což je neuvěřitelný objekt z hlediska toho, jaká je tam bída a chudoba.  Jak tam lidé žijí bez sociálního zabezpečení, to je další velký šok. Ale hlavně jsem odjel z města do oblasti Palca. Jsou tam neuvěřitelné přírodní scenérie při ranním světle. Dojel jsem až k sopce, hoře Illimani, která má 6440 m nad mořem výšku a je zasněžená. Vypadá v krajině naprosto monumentálně a tak jsem si opravdu užil. Měl jsem představu, že budu fotit jiné fotografické scenérie, ale to úplně nevyšlo.

To zní trochu nespokojeně. Takže to nesplnilo tvoje představy?

Já si z Bolívie odvážím, vlastní vinou, trochu rozpačité vzpomínky. Plánoval jsem fotit Salar de uyuni, chtěl jsem fotit Altiplano, ale z časových důvodů jsem se tam nedostal. Doprava v Jižní Americe je něco jiného, než u nás v Evropě. Ztratil jsem čas na letištích, lety byly zrušené, všechno bylo časově nabourané. Čas nestačil, abych odjel tak daleko od Alta a od La Pazu, takže jsem bohužel nesplnil tu misi, kterou jsem si představoval.

To je důvod se tam vrátit.

To je i můj argument. Když to úplně nevyjde, je důvod se do toho místa vrátit. A já se rád vracím, vždy najdu jiné světelné energie, potkám jiné lidi.

21.08.2018

Dubaj je ideálním místem pro rodiny s dětmi

Dnes jsme se Jirkovi Kolbabovi dovolali do Dubaje. Ta ho nadchla nejen při porovnávání staré a nové Dubaje, ale také množstvím atrakcí pro děti.
20.08.2018

Barmani v Karibiku mluví česky!

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do rozlehlého Karibiku, kde na mnoha místech nejen vlají české vlajky, ale místní barmani mluví češtinou.
17.08.2018

Na Čechy narazíte všude, i v Antarktidě.

Dnes už se do Antarktidy jezdí jinak, než před několika málo lety. Už to zkusilo i hodně Čechů.
16.08.2018

Proč Bhútán fascinuje tolik lidí?

Jirka Kolbaba je v pohádkovém království, kde zakázali internet i televizi a všichni jsou šťastni
14.08.2018

Jirka Kolbaba se přesunul z Peru do Bolívie

Žádná pravidla, plná čára nic neznamená a kruhový objezd klidně v protisměru! To je doprava v Bolívii.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.