Lepší tropy než povodně

Publikováno: 05.08.2018 09:00
Už několik dnů u nás panují tropy. Za pár dní to přitom bude 16 let, co Čechy zasáhly jedny z největších povodní v historii. Zažila je i Monika Vrchotová.

My se zrovna s tehdejším přítelem vraceli z dovolené v Chorvatsku a po cestě jsme v rádiu poslouchali, kde všude už je to zatopené a kamarádi nám volali, kudy jet a nejet. Naštěstí jsme bydleli kousek za Prahou, takže se nás to v podstatě téměř nedotklo. Jediné co, že při přípravě zpráv byl větší frmol a také jsem nemohla jezdit do práce autobusem a metrem, ale chodila jsem pěšky do vedlejší vesnice na vlak, který mě dovezl na Smíchov, a odtud jsem pokračovala tramvají. Ale jinak jsem velkou vodu v Praze téměř nepocítila, na rozdíl od povodní 97 na Moravě.

To jsme bydleli v Šumperku ve zvýšeném přízemí činžáku u jedné z hlavních cest, která se proměnila v divokou řeku. Měli jsme zatopené sklepy, celý vchod a pár centimetrů chybělo, aby voda dosáhla podlahy našeho bytu. Musím říct, že bylo nechutné se brodit do práce po kolena vodou smíchanou s naftou a odpadky. A úplně mě dostalo, když se mi to bez újmy podařilo a narazila jsem na spolužáky z druhého – suchého - konce města s obrovskou duší, kteří mi nadšeně sdělovali, že si tu řeku místo silnice jdou sjet. A večer mě pak dostal táta, když jsme si povídali při svíčkách a vykládal, jak ho cestou z práce vcucl kanál. Naštěstí kamarádi ho pohotově zachytili a vytáhli – jenže mu přitom roztrhli bundu a on místo, aby jim poděkoval, tak je ještě sprdl.

Ale nakonec jsme to všichni zvládli bez újmy, i když jsem třeba přišla o sešity a žákovské ze základky, které byly v tom vytopeném sklepě.

Žádné přívalové lijáky, ale aspoň pár kapek deště v těchto vedrech nám všem přeje Monika Vrchotová.

26.08.2018

Někdo chodí za školu, někdo „za beach“

Blíží se začátek školy a řada rodičů tak pomalu dumá, na jaký kroužek své dítko přihlásí. Jak říká Monika Vrchotová, pro některé to může být pěkný oříšek.
19.08.2018

Na geny jsme „krátký“

Geny jsou „věc“, kterou neovlivníme. Můžou nejen za náš vzhled, ale i za povahu. A nejvíc je to vidět na dětech. Už se o tom přesvědčila i Monika Vrchotová.
12.08.2018

Jak se nezapomenutelně vrýt do paměti (i do holeně)

Každý z nás někdy spadl a natloukl si. Někomu pak na památku zůstala jizva. A hned dvě má na svědomí Monika Vrchotová.
29.07.2018

Na letní brigády se jen tak nezapomíná

Léto je časem brigád. Dnešní mládež si ale chce užívat, a do příležitostné práce se moc nehrne. Podle Moniky Vrchotové tím ovšem přichází o hodně.
22.07.2018

Ne všichni chodí na pohotovost zahnat večerní nudu

Asi každý z nás někdy vyrazil na pohotovost. Buď sám, nebo s dětmi. Někdy ale setkání s lékaři může přinést rozčarování, jako se to stalo i Monice Vrchotové.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.