Lepší tropy než povodně

Publikováno: 05.08.2018 09:00
Už několik dnů u nás panují tropy. Za pár dní to přitom bude 16 let, co Čechy zasáhly jedny z největších povodní v historii. Zažila je i Monika Vrchotová.

My se zrovna s tehdejším přítelem vraceli z dovolené v Chorvatsku a po cestě jsme v rádiu poslouchali, kde všude už je to zatopené a kamarádi nám volali, kudy jet a nejet. Naštěstí jsme bydleli kousek za Prahou, takže se nás to v podstatě téměř nedotklo. Jediné co, že při přípravě zpráv byl větší frmol a také jsem nemohla jezdit do práce autobusem a metrem, ale chodila jsem pěšky do vedlejší vesnice na vlak, který mě dovezl na Smíchov, a odtud jsem pokračovala tramvají. Ale jinak jsem velkou vodu v Praze téměř nepocítila, na rozdíl od povodní 97 na Moravě.

To jsme bydleli v Šumperku ve zvýšeném přízemí činžáku u jedné z hlavních cest, která se proměnila v divokou řeku. Měli jsme zatopené sklepy, celý vchod a pár centimetrů chybělo, aby voda dosáhla podlahy našeho bytu. Musím říct, že bylo nechutné se brodit do práce po kolena vodou smíchanou s naftou a odpadky. A úplně mě dostalo, když se mi to bez újmy podařilo a narazila jsem na spolužáky z druhého – suchého - konce města s obrovskou duší, kteří mi nadšeně sdělovali, že si tu řeku místo silnice jdou sjet. A večer mě pak dostal táta, když jsme si povídali při svíčkách a vykládal, jak ho cestou z práce vcucl kanál. Naštěstí kamarádi ho pohotově zachytili a vytáhli – jenže mu přitom roztrhli bundu a on místo, aby jim poděkoval, tak je ještě sprdl.

Ale nakonec jsme to všichni zvládli bez újmy, i když jsem třeba přišla o sešity a žákovské ze základky, které byly v tom vytopeném sklepě.

Žádné přívalové lijáky, ale aspoň pár kapek deště v těchto vedrech nám všem přeje Monika Vrchotová.

12.08.2018

Jak se nezapomenutelně vrýt do paměti (i do holeně)

Každý z nás někdy spadl a natloukl si. Někomu pak na památku zůstala jizva. A hned dvě má na svědomí Monika Vrchotová.
29.07.2018

Na letní brigády se jen tak nezapomíná

Léto je časem brigád. Dnešní mládež si ale chce užívat, a do příležitostné práce se moc nehrne. Podle Moniky Vrchotové tím ovšem přichází o hodně.
22.07.2018

Ne všichni chodí na pohotovost zahnat večerní nudu

Asi každý z nás někdy vyrazil na pohotovost. Buď sám, nebo s dětmi. Někdy ale setkání s lékaři může přinést rozčarování, jako se to stalo i Monice Vrchotové.
15.07.2018

Pádům se člověk nevyhne ani v dospělosti

K malým dětem patří odřená a potlučená kolena. Pádům se ale nevyhýbají ani dospělí – a občas jsou důvody opravdu těžko uvěřitelné. Pár takových historek sesbírala v redakci Monika Vrchotová.
08.07.2018

Nákupy mohou přinést nečekané zážitky

Na nákupy musí čas od času každý z nás. A možná se i vám, podobně jako Monice Vrchotové stalo, že jste domů nedovezli vše, co jste si koupili.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.