Krize je pryč, vzhůru na další vrcholy!

Publikováno: 14.08.2018 14:42
Jarda Zaoral zdolal nejvyšší horu Rakouska Grossglockner

Krize je pryč, vzhůru na další vrcholy!

 Cestovatel a horolezec Jarda Zaoral zažil na cestě po Evropě perné chvilky. Ve Skotsku měla jeho výprava těžkou nehodu, Jarda přišel o většinu vybavení a velmi proto zvažoval, zda bude pokračovat dál. A pokračuje! Teď zdolal nejvyšší horu Rakouska Grossglockner (3798 m. nad mořem).

 „Rozhodli jsme se pro pokračování expedice a udělali jsme dobře,“ vypráví cestovatel, podle kterého byla cesta na rakouský vrchol poměrně náročná. V cíli ho překvapily desítky lidí zdolávajících stejný cíl. „Je tam velmi úzká cesta, horolezci se prakticky nemůžou navzájem vyhnout, takže jsme při prostojích pěkně vymrzli,“ říká horolezec, který zdolává 27 nejvyšších vrcholů zemí Evropské unie. Teď míří do Německa na další třítisícový vrchol Zugspitze.

17.08.2018

Na nejvyšší horu Německa útočí Japonci v sandálech

Je to k nevíře, ale na Zugspitze (2962 m.n.m.) se potkávají dva světy. Plně vybavení horolezci tam míjejí turisty oblečené v plážovém stylu a v letním obutí.
31.07.2018

Nejvyšší hora Irska: Mlha a ovce

Náš cestovatel a horolezec Jarda Zaoral se přesunul ze Středomoří víc na sever. Už zdolal nejvyšší horu Irska a chystá útok na Velkou Británii.
23.07.2018

Na nejvyšší hoře Portugalska je kruhový objezd, hlásí cestovatel Jarda

Další horskou zastávkou cestovatele Jardy Zaorala po návštěvě Malty bylo portugalské Torre s výškou 1993 metrů nad mořem. Jde o součást malebného pohoří Serra da Estrela, na horu samotnou se dá vyjet autem. A na vrcholu čekalo našince překvapení, které mu vyrazilo dech.
19.07.2018

I na Kypru je sníh! Věděli jste to?

Na nejvyšší hoře Kypru se v zimě drží až metrová vrstva sněhu. Zjistil to náš spolupracovník, cestovatel a amatérský horolezec Jarda Zaoral. Na své pouti po nejvyšších vrcholech zemí Evropské unie zavítal na dvoutisícový Olympos, kde ale není v tomto ročním období po sněhu ani památky. Naopak je tam sucho a horko.
18.07.2018

Užil jsem si Olymp s drinkem v ruce, říká cestovatel

Převýšení dva tisíce metrů. Pod vrcholem rakije a dobrá večeře. Ráno nádherný východ slunce přímo na vrcholu. To je zážitek cestovatele a horolezce Jardy Zaorala z Řecka, kde zdolal nejvyšší horu v pohoří Olymp.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.