Kalifornie - úžasná města i přírodní scenérie

Publikováno: 01.08.2018 08:51
Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do slunečního státu - Kalifornie, které se může pyšnit nejen úžasnými městy, ale i nádhernými přírodními scenériemi.

Dnes si tématicky povídáme o slunečním státě, kterým rozhodně americká Kalifornie je...

Já chci dnes připomenout třetí největší stát Spojených států Amerických, kterým není nic jiného než Kalifornie. Čtyřicet milionů obyvatel, hlavním městem je Sacramento, úžasná města, vesnice, nádherné přírodní scenérie, úžasné indiánské tradice, posléze sidlování, zlatokopecké aktivity a dneska místo, které proslulo filmovým průmyslem, proslulo sportováním, proslulo mnoha pozitivními mechanismy americké kultury.

Nejdřív nás vezmi do přírody.

Tichý oceán, který omývá břehy, tak to jsou samo o sobě nádherné obrazy. Když se ale pak vzdálíme od pobřeží, tak navštívíme úžasné pohoří Sierra Nevada. Tam je Mount Whitney, to je hora, která je vysoká 4421 metrů, v této části absolutně nejvyšší a dominantní. A protože mám rád pouště, zejména na focení, tak tady máme i pouště. Najdeme je blízko Údolí smrti třeba. V Yosemitském národním parku najdeme zase úplně nové scenérie plné fantastické zeleně. Lake Tahoe je místo, na které si okamžitě vzpomenu.

A co kalifornská města?

Nejvíc rád mám asi Los Angeles, Fresno, Bakersfield je nádherné a velice populární město a velice známé, ale naši posluchači možná nebudou znát malé městečko Carmel, které jsem si nesmírně oblíbil. Mezi těmi malými městy světa je to pro mě asi jeden z favoritů. Je to nádherně zelené, malebné městečko s nízkou zástavbou a pro mě je přitažlivé i proto, že zde dva roky starostoval Clint Eastwood, hrdina mnoha filmů. Tak já, když se řekne města Kalifornie, představím si možná primárně pro mě ten Carmel a pak ta velkoměsta.

08.08.2018

Jízda taxi je v Peru opravdová divočina

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili do Peru, kde náš cestovatel zažil nejen divokou jízdu s taxi, ale ochutnal také velmi netradiční jídlo.
07.08.2018

Peru je země plná fantastických hor

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Peru. Jaká jsou jeho top a co musíte při jeho návštěvě vidět?
06.08.2018

Na Vanuatu se lidojedů bát nemusíte

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na Vanuatu, kde na vás sice místní působí divoce, bát se jich ale rozhodně nemusíte.
03.08.2018

Sopka Kilauea chrlí lávu nepřetržitě od roku 1983

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali poznávat sopky na Havaji, hlavně tu největší a nejaktivnější - Kilaueu.
02.08.2018

Velryby jsou původně suchozemští savci

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali po stopách velryb. Kde je on sám viděl a jaké fotografie s nimi se mu podařily?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.