Jirka Kolbaba se přesunul z Peru do Bolívie

Publikováno: 14.08.2018 08:51
Žádná pravidla, plná čára nic neznamená a kruhový objezd klidně v protisměru! To je doprava v Bolívii.

 

 

S Jiřím Kolbabou jsme v Bolívii, protože Jirka cestuje po Jižní Americe. Dá se vůbec představit divoké město La Paz? Jaká je tam atmosféra?

Ono se to nedá asi představit, podívejte se na můj facebook, tam jsou fotografie. Ještě si představte dopravu, která je naprosto divoká, nedodržují se naprosto žádné předpisy, blikání, dvojité plné čáry, na to tu vůbec nikdo nehraje. Tady klidně autobus zastaví uprostřed silnice a nakládá a vykládá lidi. Lidé jezdí vpravo tam, kde mají jezdit vlevo a obráceně, kruhové objezdy klidně v protisměru. Je to naprosto něco úžasného. Zmatečné, ale úžasný cestovatelský zážitek, který jsem tady opět nasál.

No nasál…tam musí být taky pěkný smrádek.

Lidé to tady dýchají a umírají tady na respirační choroby. Hlavně chci zdůraznit, že to město je neskutečně bizarní.  Jak se vpíjí jílové útvary do města a město do jílových útvarů, je to pro mne absolutně nesrozumitelné velkoměsto.  Celý Jižní Amerika mne vždycky dojme a musím říct, že La Paz je pro mne jedno z měst, které budu řadit na velmi vysokou příčku ne proto, že by tady bylo malebno, ale proto, že jsou tady intenzivní zážitky.

21.08.2018

Dubaj je ideálním místem pro rodiny s dětmi

Dnes jsme se Jirkovi Kolbabovi dovolali do Dubaje. Ta ho nadchla nejen při porovnávání staré a nové Dubaje, ale také množstvím atrakcí pro děti.
20.08.2018

Barmani v Karibiku mluví česky!

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do rozlehlého Karibiku, kde na mnoha místech nejen vlají české vlajky, ale místní barmani mluví češtinou.
17.08.2018

Na Čechy narazíte všude, i v Antarktidě.

Dnes už se do Antarktidy jezdí jinak, než před několika málo lety. Už to zkusilo i hodně Čechů.
16.08.2018

Proč Bhútán fascinuje tolik lidí?

Jirka Kolbaba je v pohádkovém království, kde zakázali internet i televizi a všichni jsou šťastni
15.08.2018

Loučení s Bolívií

Jirka Kolbaba se do Bolívie musí vrátit! Nestihl vše, co si naplánoval.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.