Jirka Kolbaba fotil Dubaj ze vzduchu i z vody

Publikováno: 28.08.2018 08:50
I dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vrátili do Dubaje, tentokrát jsme si ji prohlédli nejen ze vzduchu, ale i z vody...

Kdybyste náhodou měli cestu do Dubaje, máme pro vás zkušenosti Ránaře na cestách, Jirky Kolbaby, který se dokonce nad městem proletěl vrtulníkem.

Já jsem startoval z policejní akademie vrtulníkem a viděl jsem ty pžasné objekty, jako jsou Palm Jumeirah, což je taková ta velká palma v moři, Burdž al-Arab, to je budova, která má hote se sedmi hvězdičkami, Burdž Chalífa, nejvyšší budova světa nebo přístav Port Rashid. Viděl jsem i to souostroví Svět. Kdyby někdo chtěl toto vyzkoušet, tak je to velký zážitek a ta policejní akademie je nedaleko Mall of Emirates, což je adresa, kterou každý, kdo navštíví toto místo, určitě zná.

A to se takhle smí bez komplikací létat nad Dubají helikoptérou?

To mě překvapilo, protože přeci jen je to země s trošku jinými standardy bezpečnostními, a tak jsem se obával, že tam budou přísné podmínky a nebyly. Když jsem vstupoval do policejní akademie, tak mě, pravda, nemohl přivézt můj městský taxík úplně do obejktu, ale musel jsem tam přesednout do jejich auta, ale pak jsem měl pocit, není tam žádné omezení, nikdo mě na nic neupozornil, mohl jsem si tam fotit jak na zemi, tak potom ve vzduchu.

Fotíš jak o život, já viděl také nějaké vodní snímky na tvých stránkách.

To jsem si najal takovou jednu firmu, která mi poskytla nafukovací gumový člun, je tam několik forem, které takové zážitky nabízejí, a dokonce jsem se domluvil s tím personálem dvoučlenným, který tu loď vedl, aby mi zastavoval, když jsem potřeboval něco slušného vyfotit, a protože teď nebyla sezóna a byl jsem tam jenom s jedním anglickým párem, tak se to vždycky podařilo a zastavili mi u těch objektů, které jsme potřeboval vyfotit v klidu. Protože přeci jen ten člun pluje velmi rychle a z toho by ty fotky ideální nebyly.

31.08.2018

Skalnatý útvar mnoho hlav v Austrálii je pojmenován po ruské velkovévodkyni

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou vyrazili do centrální Austrálie, kde se nacházejí pozoruhodné skalnaté útvary se zajímavým jménem.
30.08.2018

Motorová vozidla mají na ostrově Lombok stopku

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na ostrov Lombok, který si začátkem srpna prošel zemětřesením. I přesto je to ale romantická dovolenková destinace s původními kulturami a usměvavými lidmi...
29.08.2018

Dubaj má pozoruhodnou architekturu i dokonalou dopravní síť

I dnes ráno jsme se s Jirkou Kolbabou vrátili do Dubaje, kde strávil uplynulé dva týdny. Co ho zaujalo a co by doporučil každému, kdo se na toto místo chystá?
27.08.2018

Projekt nejvyšší budovy světa v Dubaji patřil původně Melbourne

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na nejvyšší budovu světa v Dubaji, na Burdž Chalífa, která oplývá mnoha zajímavostmi.
24.08.2018

Jízda offroadem na poušti v Dubaji je adrenalinový zážitek!

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou projeli na čtyřkolkách na poušti v Dubaji. Poslechněte si více o tomto nezapomenutelném adrenalinovém zážitku.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.