Dubaj má pozoruhodnou architekturu i dokonalou dopravní síť

Publikováno: 29.08.2018 08:50
I dnes ráno jsme se s Jirkou Kolbabou vrátili do Dubaje, kde strávil uplynulé dva týdny. Co ho zaujalo a co by doporučil každému, kdo se na toto místo chystá?

Jirka Kolbaba navštívil v uplynulých dvou týdnech. Jak se mu třeba v takové Dubaji líbilo? Nebízí souhrnné informace a inspiraci pro všechny, kteří se tam chystají.

Je plná pozoruhodných architektonických objektů. Burdž Chalífa třeba, nejvyšší budova světa, 828 metrů vysoká. To je docela známý objekt, ale teď nedávno otevřeli naprosto nový objekt, rozhlednu, která se jmenuje Frame - Rám. Má 150 metrů výšku, ta spojnice je široká 105 metrů, takže představte si obdélník, rám zlatý, na výšku postavený, v té nízké okolní architektuře, tak to je velký, ale velký zážitek a dokonce jsem vyjel výtahem až nahoru a rozhlédl jsem se jak na starou, tak na novou Dubaj. Je tady mnoho tématických parků, je tady mnoho pláží, je tady mnoho hotelů, restaurací, skvělého jídla, skvělých služeb, úsměvů, kuchyně z celého světa.

Jirko, spoustu lidí od cestování odrazuje ta jazyková bariéra. Domluvím se tam třeba Česky?

Dokonce si tady můžeme najmou v češtině mluvícího průvodce, tedy Čecha nebo Češku, která tady žije. Já jsem chodil s paní Renátou jeden celý den po městě a ukázala mi starou Dubaj. Takže, i když nemluvíme jiným jazykem než Česky, tak tady obstojíme. Existuje mnoho serverů, mnoho adres. Zážitky Dubaje nám třeba poskytnou neuvěřitelné možnosti jak se tady pohybovat, i v češtině a všechno důležité se dozvědět.

Jak je to tam s dopravou? Když si koupím tramvajenku, tak přejedu z jednoho konce města na druhý?

Tady máme neuvěřitelnou síť moderních silnic a dálnic. Zkusme si představit osmi až dvanáctiproudou silnici v rámci ulice, která se jmenuje Sheikh Zayed Road. Potom je tu automatizovaná síť metra, to jezdí bez řidiče, ve špičce po pěti minutách, to když jsem poprvé viděl, tak jsem totálně ustrnul a i při této návštěvě jsem se několik stanic svezl, protože to je velký zážitek. A také se třeba mezi jednotlivými emiráty nebo jednotlivými letovisky dá cestovat dálkovými autobusy, takže poměrně dobře, velmi moderně propracovaný síť městské a mimoměstské dopravy.

31.08.2018

Skalnatý útvar mnoho hlav v Austrálii je pojmenován po ruské velkovévodkyni

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou vyrazili do centrální Austrálie, kde se nacházejí pozoruhodné skalnaté útvary se zajímavým jménem.
30.08.2018

Motorová vozidla mají na ostrově Lombok stopku

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na ostrov Lombok, který si začátkem srpna prošel zemětřesením. I přesto je to ale romantická dovolenková destinace s původními kulturami a usměvavými lidmi...
28.08.2018

Jirka Kolbaba fotil Dubaj ze vzduchu i z vody

I dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vrátili do Dubaje, tentokrát jsme si ji prohlédli nejen ze vzduchu, ale i z vody...
27.08.2018

Projekt nejvyšší budovy světa v Dubaji patřil původně Melbourne

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na nejvyšší budovu světa v Dubaji, na Burdž Chalífa, která oplývá mnoha zajímavostmi.
24.08.2018

Jízda offroadem na poušti v Dubaji je adrenalinový zážitek!

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou projeli na čtyřkolkách na poušti v Dubaji. Poslechněte si více o tomto nezapomenutelném adrenalinovém zážitku.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.