Dubaj je ideálním místem pro rodiny s dětmi

Publikováno: 21.08.2018 08:50
Dnes jsme se Jirkovi Kolbabovi dovolali do Dubaje. Ta ho nadchla nejen při porovnávání staré a nové Dubaje, ale také množstvím atrakcí pro děti.

Jirka je v Dubaji a dnes budete svědky výjimečné události, protože jsme Ránaře na cestách zastihli ve velmi choulostivé situaci.

Tak teď to bude hodně veselé, protože jste mě zastihli ve sprše. Jak se tady ten čas přepočítává a přeci jen tady v Dubaji je o dvě hodiny jinak než u nás a já jsem si to nedomyslel, tak se stalo, že místo toho, abych čekal na telefonát v jiném čase, tak on přišel teď. Tak jsem ve sprše, nevadí, odvysíláme to tak, jak to odvysílat máme. Já jsem v místě, kde je asi 600 kilometrů pobřeží Perského zálivu, je to jeden ze sedmi emirátů, žije tady devět milionů lidí. Dubaj je takovým významným střediskem byznysu a turismu a já vždycky, když jsem tady, jsem nadšený, překvapovaný, protože to, co tady vidím kolem sebe, to mě pokaždé, při každé návštěvě, a jezdím sem už čtvrt století, totálně vyráží dech.

A z čeho jsi tam nejvíc fascinovaný?

Z toho stavebního boomu, to je něco naprosto originálního. Jsou tu velké peníze, město vzniklo na písku a je to opravdu mimořádné si toto všechno uvědomit. Mají nádherné moře, teplé moře, já jsem se koupal před chvílí a byl jsem až překvapený, jak je to moře teplé. Jezdí se sem za nákupy, jezdí se sem za pozoruhodným jídlem.

A kdybys byl třeba majitel cestovky a měl mě tam nalákat, na co mě nalákáš úplně nejvíc?

Porovnat tady novou a starou Dubaj, to je velice zajímavé. Strávit večer u zpívající fontány. Děti tady mají neuvěřitelné množství atrakcí, to jsem vždycky úplně konsternovaný a vždycky si říkám, že je škoda, že nejsem dítě, protože to bych si tady maximálně užil. Tady je tolik tématických parků pro děti. Zoologické zahrady, akvária, vodní parky, skluzavky, neuvěřitelné množství zábavy. Jak pro dospělé, tak pro děti. Já už jsem dneska dospělý, mám jiné pocity, ale myslím si, že je to ideální destinace pro rodiny s dětmi.

24.08.2018

Jízda offroadem na poušti v Dubaji je adrenalinový zážitek!

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou projeli na čtyřkolkách na poušti v Dubaji. Poslechněte si více o tomto nezapomenutelném adrenalinovém zážitku.
23.08.2018

Jirka Kolbaba v Dubaji objevil ztracený podmořský svět i mnoho atrakcí pro děti

I dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Dubaje, kde naleznete nejen ztracené podmořské město, ale i mnoho a mnoho atrakcí pro děti, ze kterých je nadšený i náš cestovatel.
22.08.2018

Kuchyně v Dubaji nezklame!

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou ochutnali vynikající a zdravou kuchyni, na které si on v těchto dnech pochutnává v Dubaji.
20.08.2018

Barmani v Karibiku mluví česky!

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do rozlehlého Karibiku, kde na mnoha místech nejen vlají české vlajky, ale místní barmani mluví češtinou.
17.08.2018

Na Čechy narazíte všude, i v Antarktidě.

Dnes už se do Antarktidy jezdí jinak, než před několika málo lety. Už to zkusilo i hodně Čechů.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.