Burčáku by měl každý z nás ročně vypít víc, než máme krve v těle!

Publikováno: 31.07.2018 16:00
To jsou nám věci… V čele protimafiánských detektivů střídá Mazánka Mazánek. A zkvašený mošt zase střídá burčák! Populární nápoj bude od zítřka na trhu a do rádia ho dokonce přiveze náš Zuřivý reportér. A jak to vypadá s burčákem na webu?

Tak dnes se může prodávat leda zkvašená šťáva, ale zítra to už bude pravý burčák. Zázrak? Ne, zákon! Zítra legislativně začíná burčáková sezóna, a protože je velké teplo, vinná réva dozrává o několik týdnů dřív. Titulky na webech to ostatně potvrzují: Už bublá! Na Břeclavsku sklidili první hrozny na burčák, píše Blesk.cz. Mnozí vinaři tak brzký burčák nepamatují, uvádí regionální Deník.

Akademie vín připomíná na facebooku jedno lidové rčení. Víte, kolik burčáku by měl každý z nás ročně vypít? Prý víc než máme krve v těle. Takže tak dvacet litrů. To vůbec nezní špatně. Na facebookovém profilu „Burčák“ najdeme několik rad, jak si ho správně vybrat a vychutnat. Prý je nejlepší s obsahem alkoholu šest procent. To jsou cukry a alkohol v rovnováze. A tento stav má trvat jen desítky minut. Takže gurmánům nezbývá nic jiného, než sedět ve sklípku a pravidelně koštovat. A ještě k tomu burčákovému zákonu. V diskuzi na webu iDNES.cz se jeden čtenář pohoršuje, jaktože ten burčák nerespektuje zákony a dělá si co chce? Zavřít až zčerná!

Zdroj obrázku: MAFRA

03.08.2018

Okamura si neškrtne v předvolebních debatách deníku Blesk

Přišlo to jako blesk z čistého nebe! Okamura si neškrtne v předvolebních debatách deníku Blesk. Redakce se bojí, že by zástupci SPD šířili v diskuzích nenávist. Ale to není všechno...
02.08.2018

Na pražské Letné bude večer pěkně horko!

Na pražské Letné bude večer pěkně horko. Fotbalová Sparta musí dohnat ztrátu ze Srbska, aby postoupila do dalšího předkola Evropské ligy. Subotici musí nastřílet tři góly! Jaké jsou reakce fanoušků?
01.08.2018

Tak nám to vedro bude pokračovat

Tak nám to vedro bude pokračovat. Předpověď na webu je jasná: Zítra máme dalších 35 stupňů… Oproti dnešku je to o celé dva stupně míň! Co na to síť?
30.07.2018

Fanoušci Sparty se vyznamenali!

Fanoušci Sparty se vyznamenali! O víkendu bučeli na svého vlastního hráče Kangu. Problém je v tom, že je to rodák z Gabonu, má tmavou pleť a ze strany sparťanů šlo o velmi nevhodnou narážku. A sociální sítě to už řeší...
25.07.2018

Parkování v Praze zdarma, spor o jméno Thymian a další problém s diplomkou

Máme bombastickou zprávu! V Praze bude parkování zdarma! Jak je to možné?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.