Burčáku by měl každý z nás ročně vypít víc, než máme krve v těle!

Publikováno: 31.07.2018 16:00
To jsou nám věci… V čele protimafiánských detektivů střídá Mazánka Mazánek. A zkvašený mošt zase střídá burčák! Populární nápoj bude od zítřka na trhu a do rádia ho dokonce přiveze náš Zuřivý reportér. A jak to vypadá s burčákem na webu?

Tak dnes se může prodávat leda zkvašená šťáva, ale zítra to už bude pravý burčák. Zázrak? Ne, zákon! Zítra legislativně začíná burčáková sezóna, a protože je velké teplo, vinná réva dozrává o několik týdnů dřív. Titulky na webech to ostatně potvrzují: Už bublá! Na Břeclavsku sklidili první hrozny na burčák, píše Blesk.cz. Mnozí vinaři tak brzký burčák nepamatují, uvádí regionální Deník.

Akademie vín připomíná na facebooku jedno lidové rčení. Víte, kolik burčáku by měl každý z nás ročně vypít? Prý víc než máme krve v těle. Takže tak dvacet litrů. To vůbec nezní špatně. Na facebookovém profilu „Burčák“ najdeme několik rad, jak si ho správně vybrat a vychutnat. Prý je nejlepší s obsahem alkoholu šest procent. To jsou cukry a alkohol v rovnováze. A tento stav má trvat jen desítky minut. Takže gurmánům nezbývá nic jiného, než sedět ve sklípku a pravidelně koštovat. A ještě k tomu burčákovému zákonu. V diskuzi na webu iDNES.cz se jeden čtenář pohoršuje, jaktože ten burčák nerespektuje zákony a dělá si co chce? Zavřít až zčerná!

Zdroj obrázku: MAFRA

01.08.2018

Tak nám to vedro bude pokračovat

Tak nám to vedro bude pokračovat. Předpověď na webu je jasná: Zítra máme dalších 35 stupňů… Oproti dnešku je to o celé dva stupně míň! Co na to síť?
30.07.2018

Fanoušci Sparty se vyznamenali!

Fanoušci Sparty se vyznamenali! O víkendu bučeli na svého vlastního hráče Kangu. Problém je v tom, že je to rodák z Gabonu, má tmavou pleť a ze strany sparťanů šlo o velmi nevhodnou narážku. A sociální sítě to už řeší...
25.07.2018

Parkování v Praze zdarma, spor o jméno Thymian a další problém s diplomkou

Máme bombastickou zprávu! V Praze bude parkování zdarma! Jak je to možné?
24.07.2018

H-Systém, slzný plyn na Tour de France a devátý pořad Jaromíra Soukupa

Klienti H-Systému prohráli boj o svoje domy. Policisté vypustili slzný plyn na cyklisty na Tour de France. Mediální magnát Soukup bude mít svůj devátý televizní pořad. A pak že je okurková sezóna. V síti uvízly zajímavé události...
23.07.2018

Je sucho a bude sucho!

Je sucho a bude sucho. Neříkáme nic nového, ale připravme se na to, že v dalších dnech moc nezaprší. Hrozí proto požáry a Praha dokonce zakazuje rozdělávání ohňů. Všimla si toho síť...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.