Vítr smetl na Gerlachu našeho horolezce

Publikováno: 02.07.2018 13:04
Cestovatel Jarda Zaoral řeší na své evropské pouti první závažné problémy. Počasí mu zatím nedovoluje vystoupat na nejvyšší horu Slovenska, Gerlachovský štít (2655 metrů nad mořem). Trápí ho silný vítr a mrazivá mlha.

 

„Dvakrát jsem se pokusil vyrazit na túru a dvakrát mě to sfouklo na zem, to se mi v životě nestalo,“ hlásí Rádiu Impuls cestovatel, který zdolává 27 nejvyšších hor členských zemí Evropské unie. Doposud mu štěstí přálo, v Pobaltí, v Beneluxu a ani na české Sněžce ho nic dramatického nepotkalo. Jarda plánuje, že se na Gerlach vydá znovu v úterý 3. července, kdy by se mělo počasí zklidnit. „Musím ale jít s průvodcem, protože bez něj je výšlap zakázaný,“ připomíná horolezec, který zjistil, že v Tatrách ročně při výšlapech umírá až patnáct turistů. Ze slovenských Tater zamíří Jarda Zaoral na polskou stranu, kde má v merku horu Rysy. Ta se tyčí do výšky 2503 metrů nad mořem.

18.07.2018

Užil jsem si Olymp s drinkem v ruce, říká cestovatel

Převýšení dva tisíce metrů. Pod vrcholem rakije a dobrá večeře. Ráno nádherný východ slunce přímo na vrcholu. To je zážitek cestovatele a horolezce Jardy Zaorala z Řecka, kde zdolal nejvyšší horu v pohoří Olymp.
13.07.2018

Dostal jsem panáka od rockové babičky, říká mladý cestovatel

Nudíte se? Tak si vyšlápněte na nejvyšší horu Bulharska Musalu, která se pne až do výšky 2925 metrů nad mořem. Kousek pod vrcholem můžete dokonce dostat zdarma panáka rakije, jak se to stalo našemu horolezci Jardovi Zaoralovi.
11.07.2018

Sežral mě medvěd! Naštěstí jen ve snu.

To jsou slova cestovatele Jardy Zaorala, který zdolal další evropskou horu, 2544 metrů vysoký vrchol Moldoveanu Peak v Rumunsku. Jarda na hoře nocoval ve stanu a Rádiu Impuls přiznal, že se mu velmi živě zdálo o setkání s medvědem.
09.07.2018

Nevídané! Maďaři lyžují na své nejvyšší hoře.

Je to možná překvapení, ale na vrchol tisíc metrů vysoké maďarské hory Kékes vede lyžařská lanovka. Zjistil to cestovatel Jaromír Zaoral, který přes prázdniny zdolává jeden nejvyšší vrchol zemí Evropské unie za druhým.
28.06.2018

Před Sněžkou bodly borůvkové knedlíky, říká rádiový horolezec

Konečně doma! To byla první upřímná slova cestovatele Jardy Zaorala, který zdolává 27 nejvyšších vrcholů zemí Evropské unie. Přejel totiž hranice a vydal se k nejvyššímu českému vrcholu, Sněžce.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.