Užil jsem si Olymp s drinkem v ruce, říká cestovatel

Publikováno: 18.07.2018 15:35
Převýšení dva tisíce metrů. Pod vrcholem rakije a dobrá večeře. Ráno nádherný východ slunce přímo na vrcholu. To je zážitek cestovatele a horolezce Jardy Zaorala z Řecka, kde zdolal nejvyšší horu v pohoří Olymp.


Řecký Olymp

„Byl to náročný výšlap s velkým převýšením podobně jako na slovenském Gerlachu,“ popisuje Jarda svůj poslední zážitek. Pod vrcholem musel dokonce podstoupit těžký horolezecký výstup s helmou, odměnou mu ale byl Olymp osvícený zapadajícím i vycházejícím sluníčkem. „Skoro už tradičně jsem přespal na chatě pod vrcholem, dal jsem si dobrou rakiji a pak pozoroval nádherný západ s drinkem v ruce,“ říká mladý dobrodruh, který úspěšně zdolává všechny nejvyšší hory zemí Evropské unie. Ráno na vrcholu ve výšce 2919 metrů nad mořem vítal nový den s vycházejícím sluníčkem. „Rozhodně se zatím jednalo o nejkrásnější evropskou horu,“ rozplývá se cestovatel, kterého teď čeká cesta na Kypr. Překoná kyperský Olymp svého jmenovce z Řecka? Uslyšíte ve vysílání Rádia Impuls.


Řecký Olymp


Řecký Olymp

Foto: Jaromír Zaoral

www.thebestviewpoints.com
https://www.instagram.com/jardas.best.viewpoints/

 

 

17.08.2018

Na nejvyšší horu Německa útočí Japonci v sandálech

Je to k nevíře, ale na Zugspitze (2962 m.n.m.) se potkávají dva světy. Plně vybavení horolezci tam míjejí turisty oblečené v plážovém stylu a v letním obutí.
14.08.2018

Krize je pryč, vzhůru na další vrcholy!

Jarda Zaoral zdolal nejvyšší horu Rakouska Grossglockner
31.07.2018

Nejvyšší hora Irska: Mlha a ovce

Náš cestovatel a horolezec Jarda Zaoral se přesunul ze Středomoří víc na sever. Už zdolal nejvyšší horu Irska a chystá útok na Velkou Británii.
23.07.2018

Na nejvyšší hoře Portugalska je kruhový objezd, hlásí cestovatel Jarda

Další horskou zastávkou cestovatele Jardy Zaorala po návštěvě Malty bylo portugalské Torre s výškou 1993 metrů nad mořem. Jde o součást malebného pohoří Serra da Estrela, na horu samotnou se dá vyjet autem. A na vrcholu čekalo našince překvapení, které mu vyrazilo dech.
19.07.2018

I na Kypru je sníh! Věděli jste to?

Na nejvyšší hoře Kypru se v zimě drží až metrová vrstva sněhu. Zjistil to náš spolupracovník, cestovatel a amatérský horolezec Jarda Zaoral. Na své pouti po nejvyšších vrcholech zemí Evropské unie zavítal na dvoutisícový Olympos, kde ale není v tomto ročním období po sněhu ani památky. Naopak je tam sucho a horko.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.