Užil jsem si Olymp s drinkem v ruce, říká cestovatel

Publikováno: 18.07.2018 15:35
Převýšení dva tisíce metrů. Pod vrcholem rakije a dobrá večeře. Ráno nádherný východ slunce přímo na vrcholu. To je zážitek cestovatele a horolezce Jardy Zaorala z Řecka, kde zdolal nejvyšší horu v pohoří Olymp.


Řecký Olymp

„Byl to náročný výšlap s velkým převýšením podobně jako na slovenském Gerlachu,“ popisuje Jarda svůj poslední zážitek. Pod vrcholem musel dokonce podstoupit těžký horolezecký výstup s helmou, odměnou mu ale byl Olymp osvícený zapadajícím i vycházejícím sluníčkem. „Skoro už tradičně jsem přespal na chatě pod vrcholem, dal jsem si dobrou rakiji a pak pozoroval nádherný západ s drinkem v ruce,“ říká mladý dobrodruh, který úspěšně zdolává všechny nejvyšší hory zemí Evropské unie. Ráno na vrcholu ve výšce 2919 metrů nad mořem vítal nový den s vycházejícím sluníčkem. „Rozhodně se zatím jednalo o nejkrásnější evropskou horu,“ rozplývá se cestovatel, kterého teď čeká cesta na Kypr. Překoná kyperský Olymp svého jmenovce z Řecka? Uslyšíte ve vysílání Rádia Impuls.


Řecký Olymp


Řecký Olymp

Foto: Jaromír Zaoral

www.thebestviewpoints.com
https://www.instagram.com/jardas.best.viewpoints/

 

 

14.08.2018

Krize je pryč, vzhůru na další vrcholy!

Jarda Zaoral zdolal nejvyšší horu Rakouska Grossglockner
31.07.2018

Nejvyšší hora Irska: mlha a ovce

Náš cestovatel a horolezec Jarda Zaoral se přesunul ze Středomoří víc na sever. Už zdolal nejvyšší horu Irska a chystá útok na Velkou Británii.
23.07.2018

Na nejvyšší hoře Portugalska je kruhový objezd, hlásí cestovatel Jarda

Další horskou zastávkou cestovatele Jardy Zaorala po návštěvě Malty bylo portugalské Torre s výškou 1993 metrů nad mořem. Jde o součást malebného pohoří Serra da Estrela, na horu samotnou se dá vyjet autem. A na vrcholu čekalo našince překvapení, které mu vyrazilo dech.
19.07.2018

I na Kypru je sníh! Věděli jste to?

Na nejvyšší hoře Kypru se v zimě drží až metrová vrstva sněhu. Zjistil to náš spolupracovník, cestovatel a amatérský horolezec Jarda Zaoral. Na své pouti po nejvyšších vrcholech zemí Evropské unie zavítal na dvoutisícový Olympos, kde ale není v tomto ročním období po sněhu ani památky. Naopak je tam sucho a horko.
13.07.2018

Dostal jsem panáka od rockové babičky, říká mladý cestovatel

Nudíte se? Tak si vyšlápněte na nejvyšší horu Bulharska Musalu, která se pne až do výšky 2925 metrů nad mořem. Kousek pod vrcholem můžete dokonce dostat zdarma panáka rakije, jak se to stalo našemu horolezci Jardovi Zaoralovi.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.