Sednout za volant po jednom pivu se nemusí vyplatit!

Publikováno: 22.07.2018 07:00
Sednout za volant po jednom pivu se nemusí vyplatit, i pokud přes domácí alkoholtestr nic nenadýcháte. Na vlastní kůži si to vyzkoušel Marek 007.


Představte si situaci, kdy jedete autem na chatu, na zahrádce u hospody si dáte na žízeň jedno pivo a potom sednete za volant a ten kousek do cíle dojedete. Jenže, když vás právě v tento moment zastaví hlídka, je stoprocentní jistota, že nadýcháte. Před dechovou zkouškou můžete policii požádat, aby 15 minut počkala. Jaký je další postup, když nebudete souhlasit s naměřenou hodnotou, a budete žádat krevní test, na to jsem se ptal rovnou na policii Marty Vlachové.

„Pokud řidič policejní hlídce nadýchá a bude trvat na tom, že nepožil a bude trvat na lékařském rozboru krve, hlídka jej zaveze k lékaři, který v krvi najde i malé množství alkoholu.“

Pokud bude krevní zkouška pozitivní, tak nejenom, že zaplatíte pokutu, ale i odběr krve. Kolik nadýcháte po jednom malém pivu, jsem se rozhodl vyzkoušet rovnou na sobě. Malé pivo 0,10 promile velké pivo 0,15 promile a po panáku rumu 0.9 promile. Já už tedy autem nikam nepojedu, ale kolegy, kteří pojednou autem, si prověřím.

„Kolega Vítek nula, a ještě se mi nezdál kolega Filip. Ten nadýchal, taky nula promile.“

Hodnoty, které naměříte domácím alkohol testerem, jsou orientační.

Pěknou neděli a hodně šťastných kilometru bez nehod a bez pokut přeje Marek 007.

Zdroj obrázku: MAFRA

05.08.2018

Jak ušetřit palivo na dlouhých cestách?

Správně šetřit palivo na dlouhých cestách autem není věda, Marek 007 ví jak na to...
29.07.2018

Cestovat v plně naloženém autě může být o nervy

Cestovat v plně naloženém autě s celou rodinou a koly muže být o nervy. Marek 007 ví jak si poradit.
15.07.2018

Letní jízda na motorce jenom v tričku je příjemná, může být ale i hodně bolavá

Léto je v plném proudu a obrážet pláže v Bibione a nebo v Thajsku na skútru je jasná volba.
08.07.2018

Klimatizace je dobrý sluha, ale špatný pán

Vydržet v letních parnech v autě jen se staženým okýnkem, to zvládnou jenom ti nejodolnější. Ostatní smrtelníci si stejně jako Marek 007 zapnou klimatizaci.
01.07.2018

Kontrolujete si v autě lékárničku?

Do povinné výbavy každého auta patří nejenom výstražný trojúhelník, reserva, hever, ale taky lékárnička!
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.