Sednout za volant po jednom pivu se nemusí vyplatit!

Publikováno: 22.07.2018 07:00
Sednout za volant po jednom pivu se nemusí vyplatit, i pokud přes domácí alkoholtestr nic nenadýcháte. Na vlastní kůži si to vyzkoušel Marek 007.


Představte si situaci, kdy jedete autem na chatu, na zahrádce u hospody si dáte na žízeň jedno pivo a potom sednete za volant a ten kousek do cíle dojedete. Jenže, když vás právě v tento moment zastaví hlídka, je stoprocentní jistota, že nadýcháte. Před dechovou zkouškou můžete policii požádat, aby 15 minut počkala. Jaký je další postup, když nebudete souhlasit s naměřenou hodnotou, a budete žádat krevní test, na to jsem se ptal rovnou na policii Marty Vlachové.

„Pokud řidič policejní hlídce nadýchá a bude trvat na tom, že nepožil a bude trvat na lékařském rozboru krve, hlídka jej zaveze k lékaři, který v krvi najde i malé množství alkoholu.“

Pokud bude krevní zkouška pozitivní, tak nejenom, že zaplatíte pokutu, ale i odběr krve. Kolik nadýcháte po jednom malém pivu, jsem se rozhodl vyzkoušet rovnou na sobě. Malé pivo 0,10 promile velké pivo 0,15 promile a po panáku rumu 0.9 promile. Já už tedy autem nikam nepojedu, ale kolegy, kteří pojednou autem, si prověřím.

„Kolega Vítek nula, a ještě se mi nezdál kolega Filip. Ten nadýchal, taky nula promile.“

Hodnoty, které naměříte domácím alkohol testerem, jsou orientační.

Pěknou neděli a hodně šťastných kilometru bez nehod a bez pokut přeje Marek 007.

Zdroj obrázku: MAFRA

12.08.2018

Značkový nebo neznačkový servis?

Značkový servis nebo neznačkový? To je otázka, která pálí každého řidiče, když se mu porouchá auto. Každý se musí rozhodnout sám za sebe, ale musí mít na paměti, že i oprava u toho sebelepšího neznačkového garážmistra se může hodně prodražit…
05.08.2018

Jak ušetřit palivo na dlouhých cestách?

Správně šetřit palivo na dlouhých cestách autem není věda, Marek 007 ví jak na to...
29.07.2018

Cestovat v plně naloženém autě může být o nervy

Cestovat v plně naloženém autě s celou rodinou a koly muže být o nervy. Marek 007 ví jak si poradit.
15.07.2018

Letní jízda na motorce jenom v tričku je příjemná, může být ale i hodně bolavá

Léto je v plném proudu a obrážet pláže v Bibione a nebo v Thajsku na skútru je jasná volba.
08.07.2018

Klimatizace je dobrý sluha, ale špatný pán

Vydržet v letních parnech v autě jen se staženým okýnkem, to zvládnou jenom ti nejodolnější. Ostatní smrtelníci si stejně jako Marek 007 zapnou klimatizaci.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.