Sednout za volant po jednom pivu se nemusí vyplatit!

Publikováno: 22.07.2018 07:00
Sednout za volant po jednom pivu se nemusí vyplatit, i pokud přes domácí alkoholtestr nic nenadýcháte. Na vlastní kůži si to vyzkoušel Marek 007.


Představte si situaci, kdy jedete autem na chatu, na zahrádce u hospody si dáte na žízeň jedno pivo a potom sednete za volant a ten kousek do cíle dojedete. Jenže, když vás právě v tento moment zastaví hlídka, je stoprocentní jistota, že nadýcháte. Před dechovou zkouškou můžete policii požádat, aby 15 minut počkala. Jaký je další postup, když nebudete souhlasit s naměřenou hodnotou, a budete žádat krevní test, na to jsem se ptal rovnou na policii Marty Vlachové.

„Pokud řidič policejní hlídce nadýchá a bude trvat na tom, že nepožil a bude trvat na lékařském rozboru krve, hlídka jej zaveze k lékaři, který v krvi najde i malé množství alkoholu.“

Pokud bude krevní zkouška pozitivní, tak nejenom, že zaplatíte pokutu, ale i odběr krve. Kolik nadýcháte po jednom malém pivu, jsem se rozhodl vyzkoušet rovnou na sobě. Malé pivo 0,10 promile velké pivo 0,15 promile a po panáku rumu 0.9 promile. Já už tedy autem nikam nepojedu, ale kolegy, kteří pojednou autem, si prověřím.

„Kolega Vítek nula, a ještě se mi nezdál kolega Filip. Ten nadýchal, taky nula promile.“

Hodnoty, které naměříte domácím alkohol testerem, jsou orientační.

Pěknou neděli a hodně šťastných kilometru bez nehod a bez pokut přeje Marek 007.

Zdroj obrázku: MAFRA

26.08.2018

Jezdit po dálnici není žádná věda, má to ale svoje pravidla!

Jezdit po dálnici není žádná věda, ale má to svoje pravidla, která ne všichni dodržují. Ty nejdůležitější připomene náš odborník na dopravu Marek007.
19.08.2018

Dá se ušetřit na dílech z vrakoviště?

Náš Marek 007 chce ušetřit na opravě svého auta. Nové náhradní díly jsou drahé a chystá se koupit použité na vrakovišti.
12.08.2018

Značkový nebo neznačkový servis?

Značkový servis nebo neznačkový? To je otázka, která pálí každého řidiče, když se mu porouchá auto. Každý se musí rozhodnout sám za sebe, ale musí mít na paměti, že i oprava u toho sebelepšího neznačkového garážmistra se může hodně prodražit…
05.08.2018

Jak ušetřit palivo na dlouhých cestách?

Správně šetřit palivo na dlouhých cestách autem není věda, Marek 007 ví jak na to...
29.07.2018

Cestovat v plně naloženém autě může být o nervy

Cestovat v plně naloženém autě s celou rodinou a koly muže být o nervy. Marek 007 ví jak si poradit.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.