Pádům se člověk nevyhne ani v dospělosti

Publikováno: 15.07.2018 09:00
K malým dětem patří odřená a potlučená kolena. Pádům se ale nevyhýbají ani dospělí – a občas jsou důvody opravdu těžko uvěřitelné. Pár takových historek sesbírala v redakci Monika Vrchotová.

Už před pár lety nás pobavil moderátor Honza Benešovský, který přišel s kompletně sedřenou půlkou těla. Byl si zajezdit na kolečkových bruslích po povltavské stezce, očučoval sličná děvčata a najednou před ním loď – jel totiž kolem trojského kanálu a nějací kanoisté si šli zrovna zatrénovat. Honza to neubrzdil a přivodil si, jak říká, krásný silniční lišej. U děvčat, před kterými se vytahoval, zjevně nevzbudil ani obdiv ani lítost, protože mu ani jedna nepřišla na pomoc. A s ještě bizarnější historkou přišel nedávno náš Zuřivec Aleš Růžička, který si rozhodl telefonát se sestrou zpestřit jízdou na skateboardu, který našel v garáži. A rovnou, že si zkusí nový tríček. A skončil s naraženým ramenem, hrudníkem a lopatkou.

Ani já se pádům samozřejmě nevyhnula, a že jich bylo. Třeba ve dvou letech jsem spadla u babičky z postele a zlomila si klíční kost. Za dva roky jsem vyletěla z houpačky a zlomila si druhou klíční kost. A asi v sedmé třídě jsem ve škole uklouzla na schodech a po přistání na konci schodiště jsem skončila opět se zlomenou klíční kostí. A v prváku na gymplu mě kamarád vezl z posilovny domů na kole na štangli a na přechodu nám vběhl do cesty malý kluk. Takže jsme letěli a já cítila, že s kolenem je něco špatně. Do rána oteklo, tak jsem šla k doktorce a ta mě poslala na rentgen – ovšem srdce a plic! Do dneška nechápu proč, nicméně jsem se tehdy dozvěděla, že plíce i srdce mám naprosto v pořádku a koleno prý splaskne. Nestalo se, po týdnu už mě doktorka poslala opravdu na rentgen kolene a celá noha putovala do sádry – tři týdny jsem chodila jak Joffreye de Peyrac z Angeliky, a další tři týdny jsem se pak učila tu nohu opět ohýbat.

Co nejméně karambolů v životě vám přeje Monika Vrchotová.

22.07.2018

Ne všichni chodí na pohotovost zahnat večerní nudu

Asi každý z nás někdy vyrazil na pohotovost. Buď sám, nebo s dětmi. Někdy ale setkání s lékaři může přinést rozčarování, jako se to stalo i Monice Vrchotové.
08.07.2018

Nákupy mohou přinést nečekané zážitky

Na nákupy musí čas od času každý z nás. A možná se i vám, podobně jako Monice Vrchotové stalo, že jste domů nedovezli vše, co jste si koupili.
01.07.2018

Na letní tábory se nezapomíná

Začaly prázdniny a spousta dětí odjela nebo se chystá na tábory. Někdo je miluje, jiní jezdí z donucení. Své dětství na nich trávila i Monika Vrchotová.
24.06.2018

Škola může dát zabrat dětem, ale i jejich rodičům

Školáci si v pátek odškrtnou další rok. Ne všichni ale svým vysvědčením potěší rodiče. Někteří bývají velmi nároční. Zažila to i Monika Vrchotová.
17.06.2018

Co všechno se může přihodit v autě

Auto je stroj, a tak se v něm občas něco pokazí. Někdy si ho ale vlastní nepozorností rozbijí sami řidiči, jako třeba Monika Vrchotová.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.