Pádům se člověk nevyhne ani v dospělosti

Publikováno: 15.07.2018 09:00
K malým dětem patří odřená a potlučená kolena. Pádům se ale nevyhýbají ani dospělí – a občas jsou důvody opravdu těžko uvěřitelné. Pár takových historek sesbírala v redakci Monika Vrchotová.

Už před pár lety nás pobavil moderátor Honza Benešovský, který přišel s kompletně sedřenou půlkou těla. Byl si zajezdit na kolečkových bruslích po povltavské stezce, očučoval sličná děvčata a najednou před ním loď – jel totiž kolem trojského kanálu a nějací kanoisté si šli zrovna zatrénovat. Honza to neubrzdil a přivodil si, jak říká, krásný silniční lišej. U děvčat, před kterými se vytahoval, zjevně nevzbudil ani obdiv ani lítost, protože mu ani jedna nepřišla na pomoc. A s ještě bizarnější historkou přišel nedávno náš Zuřivec Aleš Růžička, který si rozhodl telefonát se sestrou zpestřit jízdou na skateboardu, který našel v garáži. A rovnou, že si zkusí nový tríček. A skončil s naraženým ramenem, hrudníkem a lopatkou.

Ani já se pádům samozřejmě nevyhnula, a že jich bylo. Třeba ve dvou letech jsem spadla u babičky z postele a zlomila si klíční kost. Za dva roky jsem vyletěla z houpačky a zlomila si druhou klíční kost. A asi v sedmé třídě jsem ve škole uklouzla na schodech a po přistání na konci schodiště jsem skončila opět se zlomenou klíční kostí. A v prváku na gymplu mě kamarád vezl z posilovny domů na kole na štangli a na přechodu nám vběhl do cesty malý kluk. Takže jsme letěli a já cítila, že s kolenem je něco špatně. Do rána oteklo, tak jsem šla k doktorce a ta mě poslala na rentgen – ovšem srdce a plic! Do dneška nechápu proč, nicméně jsem se tehdy dozvěděla, že plíce i srdce mám naprosto v pořádku a koleno prý splaskne. Nestalo se, po týdnu už mě doktorka poslala opravdu na rentgen kolene a celá noha putovala do sádry – tři týdny jsem chodila jak Joffreye de Peyrac z Angeliky, a další tři týdny jsem se pak učila tu nohu opět ohýbat.

Co nejméně karambolů v životě vám přeje Monika Vrchotová.

12.08.2018

Jak se nezapomenutelně vrýt do paměti (i do holeně)

Každý z nás někdy spadl a natloukl si. Někomu pak na památku zůstala jizva. A hned dvě má na svědomí Monika Vrchotová.
05.08.2018

Lepší tropy než povodně

Už několik dnů u nás panují tropy. Za pár dní to přitom bude 16 let, co Čechy zasáhly jedny z největších povodní v historii. Zažila je i Monika Vrchotová.
29.07.2018

Na letní brigády se jen tak nezapomíná

Léto je časem brigád. Dnešní mládež si ale chce užívat, a do příležitostné práce se moc nehrne. Podle Moniky Vrchotové tím ovšem přichází o hodně.
22.07.2018

Ne všichni chodí na pohotovost zahnat večerní nudu

Asi každý z nás někdy vyrazil na pohotovost. Buď sám, nebo s dětmi. Někdy ale setkání s lékaři může přinést rozčarování, jako se to stalo i Monice Vrchotové.
08.07.2018

Nákupy mohou přinést nečekané zážitky

Na nákupy musí čas od času každý z nás. A možná se i vám, podobně jako Monice Vrchotové stalo, že jste domů nedovezli vše, co jste si koupili.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.