Novinky týdne: Lucie Vondráčková a David Stypka

Publikováno: 15.07.2018 06:45
Mistr hudebních omáček, Petr Vondráček, připravil další týdenní přehled událostí v kategorii Zlatá česká klasika i nová česká muzika.

Ano, a hurá: Lucie Vondráčková má novou písničku. Před pár týdny jsme na tomto místě ohlásili písničku „Nad Vltavou“. V domácích žebříčcích jí teď mohou vystřídat „Paralelní světy“. Ale klip bude hotový až v září.

Čerstvou skladbu posílá rovněž David Stypka. To je ten, co s Ewou Farnou nazpíval „Dobré ráno, milá“. Písnička „Kříž“ odkazuje na film „Úsměvy smutných mužů“. Smutná je. Ale pěkná taky.

Jedna poznámka za zlatou českou klasiku: „Není všechno paráda“. Písničku, jejíž text od Michala Bukoviče je zároveň odpovědí na veleúspěšný titul „Paráda“, nazpíval Karel Zich. A proč to říkám? Protože na svět ta prvně jmenovaná přišla 16. července roku 1983. Zítra to bude 35 let!

Mám radost, že jste byli na příjmu. Díky za pozornost, Petr Vondráček.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

05.08.2018

Nejhranější česká skladba? Jistě, zase ta od Mirai!

Končící týden byl chudý na novinky, ten následující zase chudý na výročí. Proto se v dnešním vydání Zlaté české klasiky a nové české muziky věnujeme hlavně seznamu nejhranějších domácích skladeb. Pokračuje Petr Vondráček.
29.07.2018

Nová Slza, nová Kristina a navrch Hloupá písnička!

Do dnešního vydání pořadu Zlatá česká klasika i nová česká muzika vměstnal Petr Vondráček hned tři novinky.
22.07.2018

Už jste slyšeli nové Hodiny?

Jedna novinka přebitá několika výročími. Takové je menu pravidelného vydání pořadu o české muzice. Připravuje ho Petr Vondráček.
08.07.2018

František Ringo Čech bude mít pětasedmdesátiny

Tolik narozenin v jediném týdnu? A novinka od skupiny Mirai? Ano, v pořadu Petra Vondráčka.
01.07.2018

Poslechněte si nového Tomáše Kluse

Pravidelný přehled domácích hudebních výročí a novinek chystá pro Impulsovic víkend kolega Petr Vondráček.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.