Nejvyšší hora Irska: Mlha a ovce

Publikováno: 31.07.2018 12:02
Náš cestovatel a horolezec Jarda Zaoral se přesunul ze Středomoří víc na sever. Už zdolal nejvyšší horu Irska a chystá útok na Velkou Británii.

Na Jihu Evropy se několikrát spálil na sluníčku, takže se těšil na deštivé ostrovní počasí. „Užil jsem si ho po příjezdu až dost, hned jsem chytil 24hodinový déšť,“ říká Jarda. Na irský vrchol Carrauntoohil (1041 m n.m.) se velmi těšil, protože za dobrého počasí je z něj vidět Atlantik. Jenže taky se říká, že na této hoře je 300 dní v roce mlha. „A mlha tam opravdu byla, nic kromě několika ovcí jsem vůbec neviděl,“ vysvětluje zklamaně dobrodruh. Další dny opět vydatně pršelo, takže na řadu přišel plán B, což byly hospody s proslulým Guinnessem a návštěva destilerie. „V hospodě holt neprší,“ vysvětluje s úsměvem Jarda Zaoral, který už zdolal 19 nejvyšších vrcholů zemí Evropské unie. A teď hurá do Británie!

www.thebestviewpoints.com
https://www.instagram.com/jardas.best.viewpoints/

Foto: Jaromír Zaoral

17.08.2018

Na nejvyšší horu Německa útočí Japonci v sandálech

Je to k nevíře, ale na Zugspitze (2962 m.n.m.) se potkávají dva světy. Plně vybavení horolezci tam míjejí turisty oblečené v plážovém stylu a v letním obutí.
14.08.2018

Krize je pryč, vzhůru na další vrcholy!

Jarda Zaoral zdolal nejvyšší horu Rakouska Grossglockner
23.07.2018

Na nejvyšší hoře Portugalska je kruhový objezd, hlásí cestovatel Jarda

Další horskou zastávkou cestovatele Jardy Zaorala po návštěvě Malty bylo portugalské Torre s výškou 1993 metrů nad mořem. Jde o součást malebného pohoří Serra da Estrela, na horu samotnou se dá vyjet autem. A na vrcholu čekalo našince překvapení, které mu vyrazilo dech.
19.07.2018

I na Kypru je sníh! Věděli jste to?

Na nejvyšší hoře Kypru se v zimě drží až metrová vrstva sněhu. Zjistil to náš spolupracovník, cestovatel a amatérský horolezec Jarda Zaoral. Na své pouti po nejvyšších vrcholech zemí Evropské unie zavítal na dvoutisícový Olympos, kde ale není v tomto ročním období po sněhu ani památky. Naopak je tam sucho a horko.
18.07.2018

Užil jsem si Olymp s drinkem v ruce, říká cestovatel

Převýšení dva tisíce metrů. Pod vrcholem rakije a dobrá večeře. Ráno nádherný východ slunce přímo na vrcholu. To je zážitek cestovatele a horolezce Jardy Zaorala z Řecka, kde zdolal nejvyšší horu v pohoří Olymp.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.