Ne všichni chodí na pohotovost zahnat večerní nudu

Publikováno: 22.07.2018 09:00
Asi každý z nás někdy vyrazil na pohotovost. Buď sám, nebo s dětmi. Někdy ale setkání s lékaři může přinést rozčarování, jako se to stalo i Monice Vrchotové.

Bohužel ne jednou. Naposledy před pár dny, kdy mi Bětka ubrečená zavolala, že jí na příměstském táboře šlápl na nohu kůň a že nemůže pořádně chodit. Tak jsem rychle dojela z práce domů, vyrazila do nejbližší nemocnice na pohotovost, aby mi řekli, že děti neberou a odkázali mě na jiné nemocnice. Do jedné jsem tedy zamířila, udělali jí rentgen a pan doktor že se podívá, jestli to bude potřeba operovat. Tak jsem mu řekla, že nic takového nepředpokládám, že chci mít jen jistotu, že nemá zlomenou nějakou kůstku. Pan doktor mi dost odměřeně řekl, že zlomené to nemá, že to by vypadalo jinak. Chtěla jsem mu říct, že nejsem doktor a těžko to můžu poznat, že mám jen starost o své dítě, ale raději jsem to spolkla a s pocitem, že jsme snad obtěžovaly, jsme odešly.

Pan doktor asi zrovna neměl náladu, což samozřejmě uznávám, že se může stát, ale oni jsou tam nenaladění dost často. Tedy pokud nejste Aleš Valenta – zlatý olympionik a mimochodem stejně jako já, rodák ze Šumperka. Přišel tady na pražskou pohotovost po mně, vzali ho prvního a usmívali se na něj, přišla jsem já, smích zmizel, s rentgenem se neobtěžovali a za 5 minut mě vylifrovali s tím, ať si to chladím – a ještě teď po letech mám s tím prstem problémy. Nebo když čtyřleté Bětce vyskákali na těle divné fleky, což byla podle doktora „jasná alergie“, píchl jí kalciovou injekci a nazdar. Jenže druhý den ráno čtyřletá Bětka najednou nechodila a nemohla ani sedět – z alergie byl zánět cév. Nebo kolega Vašek Komárek strávil 1,5 hodiny v čekárně s vyhozeným ramenem. Když už na něj šly mdloby, tak si to s pomocí procházejícího sanitáře sám nahodil, aby mu doktor pak řekl, že s ním aspoň nemá tolik práce. Nechci, aby to vyznělo, že si nevážím práce lékařů, naopak, ale občas by si mohli uvědomit, že ne všichni chodí na pohotovost zahnat večerní nudu.

Co nejklidnější služby všem pohotovostním lékařům přeje Monika Vrchotová.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

05.08.2018

Lepší tropy než povodně

Už několik dnů u nás panují tropy. Za pár dní to přitom bude 16 let, co Čechy zasáhly jedny z největších povodní v historii. Zažila je i Monika Vrchotová.
29.07.2018

Na letní brigády se jen tak nezapomíná

Léto je časem brigád. Dnešní mládež si ale chce užívat, a do příležitostné práce se moc nehrne. Podle Moniky Vrchotové tím ovšem přichází o hodně.
15.07.2018

Pádům se člověk nevyhne ani v dospělosti

K malým dětem patří odřená a potlučená kolena. Pádům se ale nevyhýbají ani dospělí – a občas jsou důvody opravdu těžko uvěřitelné. Pár takových historek sesbírala v redakci Monika Vrchotová.
08.07.2018

Nákupy mohou přinést nečekané zážitky

Na nákupy musí čas od času každý z nás. A možná se i vám, podobně jako Monice Vrchotové stalo, že jste domů nedovezli vše, co jste si koupili.
01.07.2018

Na letní tábory se nezapomíná

Začaly prázdniny a spousta dětí odjela nebo se chystá na tábory. Někdo je miluje, jiní jezdí z donucení. Své dětství na nich trávila i Monika Vrchotová.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.