Nákupy mohou přinést nečekané zážitky

Publikováno: 08.07.2018 09:00
Na nákupy musí čas od času každý z nás. A možná se i vám, podobně jako Monice Vrchotové stalo, že jste domů nedovezli vše, co jste si koupili.

Malou anketou tady v rádiu jsem zjistila, že jde o běžnou věc. Podobně jako já, i kolegové si občas koupí čokoládu nebo jinou drobnost, kterou po zaplacení opomenou vložit do tašky. Třeba zuřivý reportér Aleš Růžička ale nedávno zapomněl v obchodě meloun, což už je trošku na pováženou. Ale myslím si, že svou historkou z nákupů v Drážďanech asi všechny trumfnu. Začalo to tím, že jsem si vystála frontu ke kase a při placení mi bylo řečeno, že nemůžu platit kartou – takže jsem se, pronásledovaná vražednými pohledy nakupujících za mnou, vydala hledat bankomat. A potom jsem se vyčerpaná chtěla posilnit currywurstem.

S kamarády jsme se vměstnali na jediná volná místečka, tašky strčily pod sedačky, aby nepřekážely. A když jsem dojela domů a zjistila jsem, že jedna taška mi tam zůstala – a zrovna ta, ve které bylo oblečení pro Betynku. Což mě opravdu zamrzelo, ale pak jsem si řekla, že jsem třeba udělala radost jiné holčičce.

Jeden husarský kousek se podařil i mé kamarádce. Ta si šla kupovat džíny, aby se nemusela tahat s kabelkou, nechala ji manželovi a vzala si pouze platební kartu. Vyzkoušela několikery rifle a odešla s nepořízenou. Ale také bez karty – aby ji neztratila, dala si ji do kapsy od kalhot, ovšem těch, které si zkoušela. Asi si dovede představit, jak byla prodavačka překvapená, když jí to kamarádka oznámila a jala se prohledávat sloupce riflí, protože si nepamatovala, které si zkoušela. Chvíli to trvalo, ale nakonec platební kartu našla. Jiná kamarádka nás pobavila ještě víc, když přiznala, že na nákupech zapomněla čtrnáctiletou dceru! Nechala ji na parkovišti a až po několika stovkách metrů si ve zpětném zrcátku všimla, jak za ní běží a zoufale mává.

Úspěšné nákupy a co nejméně zapomenutých věcí u pokladny vám přeje Monika Vrchotová.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

29.07.2018

Na letní brigády se jen tak nezapomíná

Léto je časem brigád. Dnešní mládež si ale chce užívat, a do příležitostné práce se moc nehrne. Podle Moniky Vrchotové tím ovšem přichází o hodně.
22.07.2018

Ne všichni chodí na pohotovost zahnat večerní nudu

Asi každý z nás někdy vyrazil na pohotovost. Buď sám, nebo s dětmi. Někdy ale setkání s lékaři může přinést rozčarování, jako se to stalo i Monice Vrchotové.
15.07.2018

Pádům se člověk nevyhne ani v dospělosti

K malým dětem patří odřená a potlučená kolena. Pádům se ale nevyhýbají ani dospělí – a občas jsou důvody opravdu těžko uvěřitelné. Pár takových historek sesbírala v redakci Monika Vrchotová.
01.07.2018

Na letní tábory se nezapomíná

Začaly prázdniny a spousta dětí odjela nebo se chystá na tábory. Někdo je miluje, jiní jezdí z donucení. Své dětství na nich trávila i Monika Vrchotová.
24.06.2018

Škola může dát zabrat dětem, ale i jejich rodičům

Školáci si v pátek odškrtnou další rok. Ne všichni ale svým vysvědčením potěší rodiče. Někteří bývají velmi nároční. Zažila to i Monika Vrchotová.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.