Na nejvyšší hoře Portugalska je kruhový objezd, hlásí cestovatel Jarda

Publikováno: 23.07.2018 12:16
Další horskou zastávkou cestovatele Jardy Zaorala po návštěvě Malty bylo portugalské Torre s výškou 1993 metrů nad mořem. Jde o součást malebného pohoří Serra da Estrela, na horu samotnou se dá vyjet autem. A na vrcholu čekalo našince překvapení, které mu vyrazilo dech.

„Kruhový objezd a tři polorozpadlé budovy. To bylo všechno, co jsem mohl vidět,“ říká Jarda. Podle něj hora samotná opravdu moc hezká není, doporučuje proto vyrazit do krásných kamenných vesnic v okolí. Anebo jet na výlet autem do oblasti, kde se vyrábí portské víno. „Cestou jsem musel nahlásit požár podél silnice a pak jsem se odměnil dvacetiletým portským,“ vypráví cestovatel, který je rád, že všechno dobře dopadlo a Portugalsko nelehlo popelem. Dalším cílem je španělská hora Mulhacén s vrcholem v nadmořské výšce 3479 metrů nad mořem. Cestovatele tak čeká rozpálená jihošpanělská Sierra Nevada.

www.thebestviewpoints.com
https://www.instagram.com/jardas.best.viewpoints/

Foto: Jaromír Zaoral

17.08.2018

Na nejvyšší horu Německa útočí Japonci v sandálech

Je to k nevíře, ale na Zugspitze (2962 m.n.m.) se potkávají dva světy. Plně vybavení horolezci tam míjejí turisty oblečené v plážovém stylu a v letním obutí.
14.08.2018

Krize je pryč, vzhůru na další vrcholy!

Jarda Zaoral zdolal nejvyšší horu Rakouska Grossglockner
31.07.2018

Nejvyšší hora Irska: Mlha a ovce

Náš cestovatel a horolezec Jarda Zaoral se přesunul ze Středomoří víc na sever. Už zdolal nejvyšší horu Irska a chystá útok na Velkou Británii.
19.07.2018

I na Kypru je sníh! Věděli jste to?

Na nejvyšší hoře Kypru se v zimě drží až metrová vrstva sněhu. Zjistil to náš spolupracovník, cestovatel a amatérský horolezec Jarda Zaoral. Na své pouti po nejvyšších vrcholech zemí Evropské unie zavítal na dvoutisícový Olympos, kde ale není v tomto ročním období po sněhu ani památky. Naopak je tam sucho a horko.
18.07.2018

Užil jsem si Olymp s drinkem v ruce, říká cestovatel

Převýšení dva tisíce metrů. Pod vrcholem rakije a dobrá večeře. Ráno nádherný východ slunce přímo na vrcholu. To je zážitek cestovatele a horolezce Jardy Zaorala z Řecka, kde zdolal nejvyšší horu v pohoří Olymp.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.