Na letní brigády se jen tak nezapomíná

Publikováno: 29.07.2018 09:00
Léto je časem brigád. Dnešní mládež si ale chce užívat, a do příležitostné práce se moc nehrne. Podle Moniky Vrchotové tím ovšem přichází o hodně.

Nejen o peníze, ale hlavně o nezapomenutelné zážitky! Já jsem například strávila dvoje prázdniny v kiosku na hrázi Plumlovské přehrady a dodnes na to vzpomínám. Třeba takové půlnoční plavání v přehradě jsem si od té doby nedopřála – hlavně tedy proto, že mám husinu, když si vzpomenu, jak se mi o nohy otírali kapři nebo co to tam plavalo, já pak nasadila asi nejrychlejší tempo ke břehu ve svém životě.

Nebo když žízniví zákazníky nevěřícně zírali na to, jak se bojím vosy létající kolem pípy, poskakuju a pištím. A pak, když mi zaletěla pod pásek od hodinek a džogla mě, a oni viděli, jak mi okamžitě otékají prsty na obou rukách, mi ochotně pomohli – poradili, ať si hned sundám prstýnky a dám si na ruce ocet. A pak trpělivě počkali, než se vzpamatuju a načepuju jim to pivo, na které se tak těšili.

Také jsem například roznášela letáky do schránek. Ale to teda musím říct, že mě moc nenaplňovalo. Jedno léto jsem také brigádničila v pekárně v jedné malé vesnici na Moravě. Přiznám se, že i když už je to asi 20 let, tak se od té doby pořád trošku bojím, co na mě z pečiva vykoukne. My jsme tam totiž občas v rámci zlepšení nálady absolvovali těstové války a kluci pekaři pak někdy to těsto, které se od zdi odrazilo na zem, vzali a uváleli z něj bochník. Já měla na starost skládat rohlíky na plechy. A ještě tak půl roku po té brigádě jsem nemohla rohlík pozřít, protože mě strašily ve snech – každou noc jsem usínala s obrazem pojízdného vozíku plného plechů a místo oveček jsme počítala rohlíky.

Veselé léto všem brigádníkům přeje Monika Vrchotová.

12.08.2018

Jak se nezapomenutelně vrýt do paměti (i do holeně)

Každý z nás někdy spadl a natloukl si. Někomu pak na památku zůstala jizva. A hned dvě má na svědomí Monika Vrchotová.
05.08.2018

Lepší tropy než povodně

Už několik dnů u nás panují tropy. Za pár dní to přitom bude 16 let, co Čechy zasáhly jedny z největších povodní v historii. Zažila je i Monika Vrchotová.
22.07.2018

Ne všichni chodí na pohotovost zahnat večerní nudu

Asi každý z nás někdy vyrazil na pohotovost. Buď sám, nebo s dětmi. Někdy ale setkání s lékaři může přinést rozčarování, jako se to stalo i Monice Vrchotové.
15.07.2018

Pádům se člověk nevyhne ani v dospělosti

K malým dětem patří odřená a potlučená kolena. Pádům se ale nevyhýbají ani dospělí – a občas jsou důvody opravdu těžko uvěřitelné. Pár takových historek sesbírala v redakci Monika Vrchotová.
08.07.2018

Nákupy mohou přinést nečekané zážitky

Na nákupy musí čas od času každý z nás. A možná se i vám, podobně jako Monice Vrchotové stalo, že jste domů nedovezli vše, co jste si koupili.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.