Na letní brigády se jen tak nezapomíná

Publikováno: 29.07.2018 09:00
Léto je časem brigád. Dnešní mládež si ale chce užívat, a do příležitostné práce se moc nehrne. Podle Moniky Vrchotové tím ovšem přichází o hodně.

Nejen o peníze, ale hlavně o nezapomenutelné zážitky! Já jsem například strávila dvoje prázdniny v kiosku na hrázi Plumlovské přehrady a dodnes na to vzpomínám. Třeba takové půlnoční plavání v přehradě jsem si od té doby nedopřála – hlavně tedy proto, že mám husinu, když si vzpomenu, jak se mi o nohy otírali kapři nebo co to tam plavalo, já pak nasadila asi nejrychlejší tempo ke břehu ve svém životě.

Nebo když žízniví zákazníky nevěřícně zírali na to, jak se bojím vosy létající kolem pípy, poskakuju a pištím. A pak, když mi zaletěla pod pásek od hodinek a džogla mě, a oni viděli, jak mi okamžitě otékají prsty na obou rukách, mi ochotně pomohli – poradili, ať si hned sundám prstýnky a dám si na ruce ocet. A pak trpělivě počkali, než se vzpamatuju a načepuju jim to pivo, na které se tak těšili.

Také jsem například roznášela letáky do schránek. Ale to teda musím říct, že mě moc nenaplňovalo. Jedno léto jsem také brigádničila v pekárně v jedné malé vesnici na Moravě. Přiznám se, že i když už je to asi 20 let, tak se od té doby pořád trošku bojím, co na mě z pečiva vykoukne. My jsme tam totiž občas v rámci zlepšení nálady absolvovali těstové války a kluci pekaři pak někdy to těsto, které se od zdi odrazilo na zem, vzali a uváleli z něj bochník. Já měla na starost skládat rohlíky na plechy. A ještě tak půl roku po té brigádě jsem nemohla rohlík pozřít, protože mě strašily ve snech – každou noc jsem usínala s obrazem pojízdného vozíku plného plechů a místo oveček jsme počítala rohlíky.

Veselé léto všem brigádníkům přeje Monika Vrchotová.

02.09.2018

Doprovázet prvňáčka do školy může být pořádná fuška

Zhruba sto tisíc dětí zítra rodiče poprvé doprovodí do lavic. Taková cesta do školy může přitom podle Moniky Vrchotové přinést i nečekané zážitky.
26.08.2018

Někdo chodí za školu, někdo „za beach“

Blíží se začátek školy a řada rodičů tak pomalu dumá, na jaký kroužek své dítko přihlásí. Jak říká Monika Vrchotová, pro některé to může být pěkný oříšek.
19.08.2018

Na geny jsme „krátký“

Geny jsou „věc“, kterou neovlivníme. Můžou nejen za náš vzhled, ale i za povahu. A nejvíc je to vidět na dětech. Už se o tom přesvědčila i Monika Vrchotová.
12.08.2018

Jak se nezapomenutelně vrýt do paměti (i do holeně)

Každý z nás někdy spadl a natloukl si. Někomu pak na památku zůstala jizva. A hned dvě má na svědomí Monika Vrchotová.
05.08.2018

Lepší tropy než povodně

Už několik dnů u nás panují tropy. Za pár dní to přitom bude 16 let, co Čechy zasáhly jedny z největších povodní v historii. Zažila je i Monika Vrchotová.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.