I na Kypru je sníh! Věděli jste to?

Publikováno: 19.07.2018 15:06
Na nejvyšší hoře Kypru se v zimě drží až metrová vrstva sněhu. Zjistil to náš spolupracovník, cestovatel a amatérský horolezec Jarda Zaoral. Na své pouti po nejvyšších vrcholech zemí Evropské unie zavítal na dvoutisícový Olympos, kde ale není v tomto ročním období po sněhu ani památky. Naopak je tam sucho a horko.


Kypr

„Teď zde roste víno, taky fíky a olivy,“ vysvětluje Jarda, který si tam tajně pořídil i selfíčko. Na kyperském Olympu je totiž zákaz fotografování. Trochu odpočinku si užil na pláži, kde se měla podle legendy narodit bohyně Afrodité. Úplná idylka to ale nebyla. „Na prudkém sluníčku jsem se pěkně spálil, takže výstupy na další hory mě budou dost bolet záda,“ říká dobrodruh, který se z Kypru přesune na Maltu. Zdolání tamější nejvyšší hory bude určitě hračka. Na beton. Má totiž pouhých 253 metrů nad mořem.


Kypr

www.thebestviewpoints.com
https://www.instagram.com/jardas.best.viewpoints/

Foto: Jaromír Zaoral

17.08.2018

Na nejvyšší horu Německa útočí Japonci v sandálech

Je to k nevíře, ale na Zugspitze (2962 m.n.m.) se potkávají dva světy. Plně vybavení horolezci tam míjejí turisty oblečené v plážovém stylu a v letním obutí.
14.08.2018

Krize je pryč, vzhůru na další vrcholy!

Jarda Zaoral zdolal nejvyšší horu Rakouska Grossglockner
31.07.2018

Nejvyšší hora Irska: Mlha a ovce

Náš cestovatel a horolezec Jarda Zaoral se přesunul ze Středomoří víc na sever. Už zdolal nejvyšší horu Irska a chystá útok na Velkou Británii.
23.07.2018

Na nejvyšší hoře Portugalska je kruhový objezd, hlásí cestovatel Jarda

Další horskou zastávkou cestovatele Jardy Zaorala po návštěvě Malty bylo portugalské Torre s výškou 1993 metrů nad mořem. Jde o součást malebného pohoří Serra da Estrela, na horu samotnou se dá vyjet autem. A na vrcholu čekalo našince překvapení, které mu vyrazilo dech.
18.07.2018

Užil jsem si Olymp s drinkem v ruce, říká cestovatel

Převýšení dva tisíce metrů. Pod vrcholem rakije a dobrá večeře. Ráno nádherný východ slunce přímo na vrcholu. To je zážitek cestovatele a horolezce Jardy Zaorala z Řecka, kde zdolal nejvyšší horu v pohoří Olymp.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.